Numer: 18 (1402) Data wydania: 30.04.19

Ofensywa nie awansuje do II ligi

Raciborska Ofensywa przegrała trzy spotkania w finałowym turnieju o awans do II ligi.

Turniej finałowy rozgrywek o awans do II ligi koszykówki mężczyzn rozegrano w dniach 26 – 28 kwietnia w Arenie Rafako. Wzięły w nim udział drużyny PKK 99 Pabianice, Ofensywa Racibórz, MKKS Rybnik oraz UKS Trójka Żyrardów.

Mecz otwarcia z Rybnikiem

W pierwszym meczu MKKS Rybnik rozbił Ofensywę Racibórz 96:68. MKKS od początku narzucił wysokie tempo i w efekcie przewaga rybniczan rosła z minuty na minuty. W połowie meczu faworyt wygrywał już różnicą 37 punktów. Gospodarze nawiązali walkę dopiero w trzeciej tercji, w której padł remis 17:17. W ostatniej części, gdy zwycięstwo MKKS-u było praktycznie przesądzone, Ofensywa wygrała 25:16. Mimo to, zwycięstwo drużyny z Rybnika i tak było efektowne – 96:68. Najwięcej punktów dla MKKS-u zdobył Adam Bałdyga, który w niespełna 18 minut rzucił 24 punkty. Warto podkreślić, że popisał się pięcioma celnymi rzutami (na sześć prób) za trzy. Dla Ofensywy największą zdobyczą może pochwalić się Damian Dziwoki, który rzucił 18 „oczek”.

Starcie z Żyrardowem

W drugim meczu Ofensywa przegrała z Trójką Żyrardów 66:86. Było to spotkanie drużyn, które przegrały swoje pierwsze spotkania. Sytuacja była więc jasna – wygrany przedłużał szanse na awans, przegrany praktycznie żegnał się z nadziejami. Już w pierwszej kwarcie Trójka była zdecydowanie lepsza i wygrała 28:11. W drugiej części gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej, ale i tak ich strata do gości jeszcze się powiększyła. Po przerwie Ofensywa zagrała nieco lepiej. W trzeciej tercji przegrała tylko jednym punktem, a czwartą – na otarcie łez – wygrała dwoma „oczkami”

Przegrana z Pabianicami

W trzecim meczu drużyna z Raciborza zmierzyła się z PKK 99 Pabianice. Drużyna z Pabianic od początku spotkania zaczęła uciekać gospodarzom i już po pierwszej kwarcie miała 16 punktów przewagi. W kolejnych częściach strata Ofensywy tylko rosła i ostatecznie raciborzanie przegrali 64:100.

Awans Rybnika i Pabianic

Ofensywa zanotowała trzy porażki w turnieju finałowym i zajęła czwarte miejsce. Pierwsze miejsce zajął MKKS Rybnik, drugie PKK 99 Pabianice i to te dwa zespoły awansowały do II ligi.