Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (928) Data wydania: 26.01.10

Nadal dyskutują nad gazetą

– Koszty gazety są znaczne, głównie druk i VAT, ja na tym nie zarabiam. Można zwiększyć liczbę stron i dodać materiałów, ale muszę mieć dyspozycje. Mam w pamięci słowa burmistrza, żeby nie szaleć, bo budżet nie jest z gumy – tak krzanowickim radnym przedstawił sytuację redaktor gazety gminnej „Krzanowice i okolice”.
O zarzutach, jakie radni z gminy Krzanowice mają do tej gazety, pisaliśmy na początku stycznia. Temat powrócił na ostatniej sesji rady. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego, co ta gazeta zawiera – zaczął Rajnard Krautwurst. – Wiem, że to jest miesięcznik, że te informacje już były w innych mediach, ale mieszkańcy oczekują czegoś więcej od tej gazety. Nie tylko wiadomości, które sami wrzucamy do skrzynki, ale może jakichś wywiadów z mieszkańcami. Proszę o dyskusję – zwrócił się do kolegów z rady.
 
Henryk Tumulka, szef rady, zauważył, że redaktor „Krzanowic i okolic” nie opuszcza żadnych imprez, o których jest powiadamiany. Z kolei radny
 
Tadeusz Kulesza poinformował, że mieszkańcom Wojnowic gazeta kojarzy się z „Płomykiem”. – Papier jest za gruby, bardziej im odpowiada taka forma jaką mają inne lokalne tygodniki. Nie zgadzam się natomiast z zarzutem, że jest za dużo zdjęć, ludzie chcą, żeby ich było widać w tej gazecie. Może to dobry pomysł z tymi wywiadami z ciekawymi ludźmi, ale to też musi być nasza inicjatywa – stwierdził. Swojego zdania bronił radny Krautwurst. – Nie powiedziałem, że redaktor nie pojawia się na imprezach, ale jeśli w danym miesiącu nic się nie wydarzy, to co? Nie będzie gazety? – dopytywał.
 
Krystyna Bugla narzekała, że papier jest za gruby, przez co gazeta jest mało funkcjonalna, domagała się też wzbogacenia treści. Grzegorz Wawoczny, redaktor naczelny „Krzanowic i okolic” wysłuchał wszystkich uwag, zanim się do nich odniósł. Zapewnił, że nie ma przeszkód, aby zmienić gramaturę papieru na typowo gazetową, jeśli burmistrz tak zdecyduje. – Robimy 8 numerów w roku. Odpuszczamy wakacje, listopad i styczeń. Koszty gazety są znaczne, ja na tym nie zarabiam, to są stałe wydatki, niezależne ode mnie. Głównie koszt druku – wyjaśnił redaktor. Podkreślił, że jest możliwość zwiększenia liczby stron z 8 do 12. – Można dodać materiałów, ale za państwa pośrednictwem. Mam w pamięci słowa burmistrza, aby „nie szaleć”, bo budżet nie jest z gumy. Grubsza gazeta to większe koszty, niezależne ode mnie lecz od drukarni. Jestem otwarty na propozycje. Mam kontakt z sołtysami, mój numer jest w urzędzie. Jest szereg możliwości, ale decyzje wydaje burmistrz – zakończył Wawoczny. Przypomnijmy, jedno wydanie gazetki kosztuje urząd miejski blisko cztery tysiące złotych.
 
(e.Ż)