Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 33 (800) Data wydania: 14.08.07

Marta ograła czeskie holki

Kuzyni zajęli czołowe miejsca na ogólnoczeskim turnieju w Opawie.

Mimo gorszej bazy i mniejszej liczby zawodników potrafimy wygrywać na terenie sąsiadów.

– Zwyciężyłam, bo solidnie trenowałam na obozie – tłumaczy znakomity wynik Marta Galicka. Tenisistka TKKF Rafako i raciborskiej Victorii zwyciężyła w turnieju zorganizowanym przez TK Opawa. Wzięli w nim udział młodzi tenisiści z całych Czech. Galicka rywalizowała w tej imprezie przed rokiem także dochodząc do finału, w którym przegrała. Teraz wystąpiła jako trzecia rozstawiona. – Pokonałam 6/2, 6/1 Kiwaszową, później 6/3, 6/0 Lehnertovą i Pilarovą 6/4, 6/3. W finale była zacięta walka. Dużo się nabiegałam – mówi Galicka. Raciborzanka występuje w czeskiej lidze, w kat. dorost, w której gra młodzież do 18 lat. W klubie Sokół Bohumin jest „pierwszą rakietą”.

Galicka ćwiczy codziennie, po 2, a nawet 4 godziny. W kraju przed dwoma laty wywalczyła wicemistrzostwo Śląska kadetów. We wrześniu wybiera się na wojewódzkie mistrzostwa, po raz pierwszy jako juniorka.

Kuzyn Marty, Paweł Lewandowski, także dobrze wypadł na tych samych zawodach. Zwyciężył Sindelara 6/0 i 6/2 oraz Kratochwila 6/3, 6/1. – Byłem zmęczony po tych dwóch pojedynkach. Organizatorzy zaproponowali mi rozegranie trzeciego spotkania i niepotrzebnie się zgodziłem. Mój rywal tak dużo nie grał tego dnia i miał więcej sił. Przegrałem 3/6, 6/4 i 3/6 – mówi Paweł,

Lewandowski zajął trzecie miejsce w grze podwójnej (partnerem był Czech Pospiszyl). Do półfinału zawodów w Opawie dotarła także para z Raciborza: Bogdan Filip i Michał Rabczuk.

– W Opawie jest sześć takich obiektów tenisowych jaki ma nasz OSiR. Ćwiczy tam znacznie więcej zawodników niż w Raciborzu. Stąd muszę stawiać w TKKF i Victorii na jakość, a nie ilość – uważa Henryk Swoboda, opiekun Marty i Pawła.

Raciborscy tenisiści, którym tak dobrze poszło w Czechach uczą się w jednej klasie w ZSOMS. – Siedzimy nawet w jednej ławce. W nauce pomagamy sobie nawzajem. Szkoda, że nie mamy zbyt wielu okazji by pograć w mikście – mówi Marta.

TKKF planuje wkrótce dwa turnieje w Raciborzu – Solidarności po 20 sierpnia oraz związków zawodowych w Rafako w okolicy początku września.

ma.w