Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 29 (692) Data wydania: 19.07.05

Sonda tygodnia

Zapytaliśmy raciborskich przechodniów, co sadzą o cenach paliw w naszym mieście i ile są w stanie za nie zapłacić. Oto wyniki naszej sondy:
Marek Kujawa
W Raciborzu paliwo jest bardzo drogie. Ja tankuję w Rybniku. Tam jest taniej. Oszczędzam około 12 groszy na litrze. Różnica w cenach na raciborskich i rybnickich stacjach benzynowych zawsze była i chyba będzie. Jestem w stanie zaakceptować cenę 3,50 a nawet 3,80 zł za 1 l paliwa.
 
Sebastian Hamaros
Ceny paliw są zbyt wysokie. Przypuszczam, że może to być skutek jakieś zmowy między największymi koncernami. To, co obecnie dzieje się na rynku paliw jest straszne i nie do zaakceptowania. Dla mnie najlepsza cena 1 l benzyny to 1,50 zł (śmiech). 3,00 zł to, moim zdaniem, górna granica.
 
Gizela Sosnowska
Nie tankuję benzyny, bo mam samochód na gaz. To paliwo jest o wiele tańsze. Wiem jednak, że ceny paliw są wygórowane. Dobrze byłoby, gdyby spadły. Tym bardziej, że zarobki są niewielkie i w ogóle ciężko utrzymać auto. A na wysokich cenach paliw ktoś na pewno zarabia, i to kolosalne pieniądze.
 
Grażyna Kwiatkowska
Ceny paliw są stanowczo za wysokie. Nie sądzę, żeby był to efekt jakiejkolwiek zmowy. Wszystko zależy, skąd się sprowadza benzynę. Szansy na jej niższe ceny, sądzę, nie ma. Ludzie jeżdżą autami, ale się ograniczają, na pewno kątem oka patrzą na licznik.
 
Katarzyna Kamradek
Benzyna kosztuje za dużo, o wiele za dużo. Czy jest to uzależnione od producentów? Chyba tak. Na razie nie widzę żadnych szans na niższe ceny paliw, raczej jeszcze one urosną. Ludzie tankując, nie oszczędzają. Muszą przecież jeździć.
 
Marek Czajkowski
Nie jeżdżę samochodem, lecz uważam, że ceny benzyny są zdecydowanie za wysokie. Ciężko powiedzieć, ale myślę, że bardzo prawdopodobna jest zmowa między największymi koncernami paliwowymi w celu niezmieniania cennika. Pomimo kosztów związanych z tankowaniem ludzie wcale nie jeżdżą mniej, wręcz odwrotnie. Na ulicach widać coraz więcej aut.