Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 7 (515) Data wydania: 13.02.02

Noworodki

Witam wszystkich! Nazywam się Sonia Maciejska. Przyszłam na świat 22 stycznia o godz. 14.25. Mama Karina i tatuś Grzegorz są uszczęśliwieni - jestem ich pierwszą pociechą, największym skarbem ważącym w dniu narodzin 3550 g i mającym długość 56 cm. Mam dwie babcie i dwóch dziadków (jestem ich pierwszą wnuczką), prababcię i dwóch pradziadków. Mieszkam w Budziskach.

Witajcie! Mam na imię Jakub. Od 21 stycznia, a dokładnie od godz. 17.10, mogę przyglądać się rodzicom - Małgorzacie i Wojciechowi Walkowiczom. Jestem ich pierwszą, upragnioną pociechą. Nieco później poznałem też dwie babcie i dziadka. Jak na razie miałem niewiele doświadczeń z otaczającymi mnie przedmiotami, zdążyłem jednak poznać wagę, na której mnie położono tuż po urodzeniu. Ważyłem 3500 g i miałem 55 cm długości. Jestem teraz mieszkańcem Pogrzebienia.

Mam na imię Wiktoria. Mamusia Beata ujrzała mnie, swoją drugą pociechę, po raz pierwszy 23 stycznia, o godzinie 13.00. Od razu mnie pokochała, podobnie jak ja ją. Wkrótce potem panie pielęgniarki oznajmiły jej, że ważę 3400 g przy długości 53 cm. Tatuś Stefan Horak zabrał nas do domu w Baborowie, gdzie już czekała na mnie moja siostra - 4-letnia Natalka.

Jestem dziewczynką, czwartym dzieckiem Moniki i Zygfryda Fredrich. Świat poznaję od 29 stycznia, godziny 6.30. Jest piękny, a mama i tatuś są osobami, przy których czuję się bardzo bezpiecznie. W dniu narodzin ważyłam 3150 g i mierzyłam 54 cm. Z moich narodzin bardzo ucieszyło się moje rodzeństwo: 12-letni Łukasz, 9-letnia Kamila i 3-letnia Dorota. Mieszkamy w Turzu.

Mam na imię Iza. Ujrzałam świat po raz pierwszy 29 stycznia. Zegar wskazywał godzinę 3.25. Tej nocy moi rodzice Zuzanna i Mirosław Krawczyk nigdy nie zapomną, bowiem wtedy przyszło na świat ich drugie dziecko, ważące 3 kg i mierzące 53 cm! Teraz jestem już w domu w Raciborzu i bawię się z braciszkiem Michałem, który ma 3,5 roku.

Cześć. To ja, Szymon! Pierwszy oddech zaczerpnąłem 21 stycznia, dwadzieścia pięć minut po  godzinie 11. Ważyłem wtedy 3300 g przy długości 55 cm. Moi rodzice Sylwia i Andrzej Peszke nie mogli się już doczekać, kiedy przyjdę na świat. Jestem ich drugą upragnioną pociechą. Mam braciszka Łukasza, który skończył 4 lata. Mieszkam w Raciborzu.

To ja, Sandra! Urodziłam się 28 stycznia o godz. 11.25. Niezwłocznie poznałam moich rodziców Sabinę i Pawła Lepiorz. Urodziłam się bowiem w domu, dlatego że bardzo mi się spieszyło, aby zobaczyć już ten świat, o którym tyle opowiadała mi mama, kiedy jeszcze nosiła mnie pod sercem.  Kiedy przywieziono nas do szpitala, panie pielęgniarki zważyły mnie i zmierzyły. Ważyłam 3750 g  i miałam 58 cm długości. Mieszkam w Łubowicach. Moje rodzeństwo to: 17 miesięczny Łukasz, 2-letni Marek i 3-letnia Angelika.

Cześć! Mam na imię Martyna. Wreszcie moi rodzice Anna i Grzegorz Pilch doczekali się córeczki, swego pierwszego dziecka. Po raz pierwszy ujrzeliśmy się 29 stycznia, trzydzieści minut po godz. 12. Moje wymiary wynosiły: 2800 g i 57 cm. W domu czekały na mnie dwie babcie i dwaj dziadkowie. Mieszkam w Kietrzu.