Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od 120 lat w jej murach przekazują wiedzę uczniom. 120-lecie Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach

Rok 2022 okazuje się być bardzo ważny w historii Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach. Powód? To właśnie teraz placówka przezywa 120-lecie swojego istnienia.

 Od 120 lat w jej murach przekazują wiedzę uczniom. 120-lecie Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach
Jubileusz został okraszony występem, podczas którego uczniowie i nauczyciele zaprezentowali swoje liczne talenty.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krostoszowicach na terenie gminy Godów świętowała 120-lecie istnienia. Uroczysty jubileusz odbył się 3 czerwca. Wzięli w nim udział obok uczniów i nauczycieli placówki, również zaproszeni goście, w tym m.in.: senator Ewa Gawęda, władze gminy Godów na czele z wójtem gminy Mariuszem Adamczykiem oraz przewodniczącym rady gminy Antonim Tomasem.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

Świętowanie rozpoczęto od uroczystej mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. dr Wiesław Hudek, Honorowy Obywatel Gminy Godów, a także absolwent krostoszowickiej szkoły. Po mszy jej uczestnicy przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Senator Ewa Gawęda pogratulowała pracownikom i uczniom szkoły pięknego jubileuszu. Zaprosiła ich też na wystawę z okazji 100-lecia polskiego senatu, którą można zwiedzać na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz do odwiedzin w senacie.

Serdeczne gratulacje złożył wójt Mariusz Adamczyk. Podkreślił nie tylko edukacyjną, ale równie ważną, wychowawczą rolę szkoły. - Ta szkoła wychowała grubo ponad tysiąc wychowanków. Ci ludzie tworzyli i tworzą lokalną społeczność. Oczywiście, że w pierwszej kolejności wychowuje rodzic, ale szkoła też wychowuje, kształtuje charaktery. Jak powiedział ksiądz podczas homilii, z tego zadania szkoła w Krostoszowicach dobrze się wywiązuje. I za to dziękuję - powiedział Mariusz Adamczyk.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

Jubileusz został okraszony występem, podczas którego uczniowie i nauczyciele zaprezentowali swoje liczne talenty. Goście mogli również zapoznać się z wystawą fotografii, dokumentujących historię szkoły i tworzących jej społeczność wychowanków i nauczycieli. - Jubileusz był okazją do wspomnień, pewnych podsumowań i pokazania, że tworzymy wspaniałą społeczność szkolną: zdolnych uczniów, nauczycieli z pasją oraz oddanych pracowników, a także uroczych przedszkolaków. Cieszę się, że udało się zorganizować ten jubileusz przy udziale wspaniałych gości. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą same dobre doświadczenia w krostoszowickiej edukacji - podkreśla Marzena Sitko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].