Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy ruszyła Mega Misja. Co to za program?

13.10.2021 09:01 | 1 komentarz | d

W Mega Misji stawia się na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspiesza nabywanie cyfrowych kompetencji. Patronat nad programem objęły: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Brzeźnicy (gm. Rudnik) akcję rozpoczęto we wrześniu. Podczas pierwszych zajęć uczniowie poznali bliźniaków Julkę i Kubę oraz Psotnika. Dzieci dowiedziały się, co to jest informacja, jakie są jej źródła i jak z nich korzystać. Uczyły się oceniać, czy wyszukane informacje są przydatne. Wiedzą również, że w mediach można znaleźć informacje prawdziwe i fałszywe. - W czasie zajęć dzielili źródła informacji na wiarygodne i niewiarygodne. Szukali odpowiedzi na pytanie, z kim i w jaki sposób porozmawiać o wiarygodności źródła - wyjaśniają w placówce.

Mega Misja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Projekt prowadzony jest w ramach zajęć świetlicowych. - Dzieci w przyjazny sposób przenoszą się do cyfrowego laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika - czytamy w informacji prasowej nadesłanej do redakcji Nowin.

źródło: ZSP Brzeźnica, oprac. (d)