Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Kiedy prezydent Polowy sprzeda plac Długosza?

29.01.2020 07:01 | 2 komentarze | ma.w

Zobaczymy co przyniesie rok - odpowiada na to pytanie włodarz. Przetarg nie jest na razie ogłaszany, choć Miasto wcześniej zleciło i opłaciło nową wycenę nieruchomości w centrum. Potencjalnych wpływów za sprzedaż placu nie wpisano do prowizorium budżetowego.

Kiedy prezydent Polowy sprzeda plac Długosza?
Włodarz Raciborza Dariusz Polowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Bardzo ostrożnie podchodzę jeśli chodzi o szacowanie wpływów do budżetu, a restrykcyjnie jeśli chodzi o uwzględnianie w nim wydatków - mówi o swej filozofii konstruowania budżetu miasta prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Na pytanie o prognozowanie wpływu ze sprzedaży placu w planie dochodów na 2020 rok wyjaśnia, że takowych nie ujął. 

Na razie czekamy, przetarg na sprzedaż placu Długosza mogę ogłosić w dowolnym terminie - twierdzi prezydent Raciborza.

Według wyceny nieruchomość jest warta 9 milionów 875 tysięcy 800 złotych (wycena z czerwca 2019). Dotąd wiadomo, że zainteresowanie wyrażała na początku ubiegłego roku firma Eko-Okna z Kornic.

Polowy podkreślił przy okazji, że pod jego rządami stała się rzecz niespotykana w ostatnich latach: nie trzeba było na koniec ubiegłego roku „korygować bardzo mocno wydatków na oświatę” - Tak jak 21 listopada 2019, gdy obejmując urząd musiałem pilnie nowelizować budżet by nauczyciele dostali pensje na święta - przypomina włodarz. Dodaje, że to zasługa naczelnika WEKiS Krzysztofa Żychskiego.

Czy pojawi się wkrótce nadwyżka z budżetu miasta 2019? - Sam jestem ciekaw, ale ta rzecz dopiero się pokaże, po pierwszych 2-3 miesiącach nowego roku - podsumowuje Dariusz Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz