środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Kawałek nieba w Raciborzu czyli nowa kawiarnia właścicieli Eko-Okien [ZDJĘCIA]

22.06.2019 10:16 | 37 komentarzy | żet

- Poza tym, że produkujemy okna, jesteśmy pracodawcą, to możemy też uczestniczyć w stworzeniu czegoś dla ducha. Takie miejsca jak to mają przemieniać ludzi. Chcemy pokazać młodzieży, że można inaczej. Książki, które tutaj są, podpowiadają jak żyć, jak radzić sobie z codziennymi problemami, jak wybrnąć ze zła - powiedział podczas otwarcia księgarnio-kawiarni "Niebo w mieście" Mateusz Kłosek, właściciel Eko-Okien.

Kawałek nieba w Raciborzu czyli nowa kawiarnia właścicieli Eko-Okien [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Niebo w mieście" to franczyza chrześcijańskich księgarnio-kawiarni. W sobotę 22 czerwca w Raciborzu otwarto lokal opatrzony tym szyldem. - Wiara to nie tylko kościół, niedziela, ale też dzień powszedni. Naszą odpowiedzialnością jest zadbać o to, aby przyszłe pokolenie również było chrześcijańskie. To miejsce spotkań nie tylko ze Słowem Bożym, ale również z drugim człowiekiem - powiedział podczas otwarcia "Nieba w mieście" Adam Wajda, prezes zarządu Eko-Okien.

- Jak się dowiedziałem, że w Raciborzu będzie taki lokal, to pomyślałem sobie: To jest odwaga! Dziękuję wam za tę odwagę i życzę wam, żeby tej odwagi wam nie zabrakło i żeby tę odrobinę nieba udało wam się uskuteczniać w tym mieście - powiedział ks. Marian Obruśnik, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który poświęcił lokal. Oprócz proboszcza kościoła farnego, w uroczystości wzięli udział również ks. Adam Rogalski - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ks. Jerzy Hetmańczyk - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela na Ostrogu.

Na otwarciu księgarnio-kawiarni nie zabrakło również prezydenta Raciborza Dariusza Polowego oraz wiceprezydenta Michała Fity. - Cieszy bardzo, że w Raciborzu pojawiła się rzecz niebanalna, która ma wymiar nie tylko materialny - w postaci pysznych ciast i lodów, ale również duchowy, bo jak mówi Pismo Święte - nie samym chlebem człowiek żyje. Dwa dni temu szliśmy z odwagą i dumą za Najświętszym Sakramentem, teraz dostajemy miejsce, gdzie można pozwolić sobie na trochę więcej niż w kościele - porozmawiać, zaśmiać się, zażartować. Wielkie dzięki panie Mateuszu, za to że będziemy mieć w Raciborzu miejsce z duszą - powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy. - Cieszy mnie, że znalazł się ktoś z pomysłem na zagospodarowanie wolnego lokalu w centrum Raciborza. Niech to będzie impuls dla innych - dodał wiceprezydent Michał Fita.

"Niebo w mieście" to księgarnio-kawiarnia, która działa przy ul. Odrzańskiej w Raciborzu - w lokalu zwolnionym po dawnym sklepie Renifer.

Ludzie:

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza