Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kawałek nieba w Raciborzu czyli nowa kawiarnia właścicieli Eko-Okien [ZDJĘCIA]

- Poza tym, że produkujemy okna, jesteśmy pracodawcą, to możemy też uczestniczyć w stworzeniu czegoś dla ducha. Takie miejsca jak to mają przemieniać ludzi. Chcemy pokazać młodzieży, że można inaczej. Książki, które tutaj są, podpowiadają jak żyć, jak radzić sobie z codziennymi problemami, jak wybrnąć ze zła - powiedział podczas otwarcia księgarnio-kawiarni "Niebo w mieście" Mateusz Kłosek, właściciel Eko-Okien.

Kawałek nieba w Raciborzu czyli nowa kawiarnia właścicieli Eko-Okien [ZDJĘCIA]

"Niebo w mieście" to franczyza chrześcijańskich księgarnio-kawiarni. W sobotę 22 czerwca w Raciborzu otwarto lokal opatrzony tym szyldem. - Wiara to nie tylko kościół, niedziela, ale też dzień powszedni. Naszą odpowiedzialnością jest zadbać o to, aby przyszłe pokolenie również było chrześcijańskie. To miejsce spotkań nie tylko ze Słowem Bożym, ale również z drugim człowiekiem - powiedział podczas otwarcia "Nieba w mieście" Adam Wajda, prezes zarządu Eko-Okien.

- Jak się dowiedziałem, że w Raciborzu będzie taki lokal, to pomyślałem sobie: To jest odwaga! Dziękuję wam za tę odwagę i życzę wam, żeby tej odwagi wam nie zabrakło i żeby tę odrobinę nieba udało wam się uskuteczniać w tym mieście - powiedział ks. Marian Obruśnik, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który poświęcił lokal. Oprócz proboszcza kościoła farnego, w uroczystości wzięli udział również ks. Adam Rogalski - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ks. Jerzy Hetmańczyk - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela na Ostrogu.

Na otwarciu księgarnio-kawiarni nie zabrakło również prezydenta Raciborza Dariusza Polowego oraz wiceprezydenta Michała Fity. - Cieszy bardzo, że w Raciborzu pojawiła się rzecz niebanalna, która ma wymiar nie tylko materialny - w postaci pysznych ciast i lodów, ale również duchowy, bo jak mówi Pismo Święte - nie samym chlebem człowiek żyje. Dwa dni temu szliśmy z odwagą i dumą za Najświętszym Sakramentem, teraz dostajemy miejsce, gdzie można pozwolić sobie na trochę więcej niż w kościele - porozmawiać, zaśmiać się, zażartować. Wielkie dzięki panie Mateuszu, za to że będziemy mieć w Raciborzu miejsce z duszą - powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy. - Cieszy mnie, że znalazł się ktoś z pomysłem na zagospodarowanie wolnego lokalu w centrum Raciborza. Niech to będzie impuls dla innych - dodał wiceprezydent Michał Fita.

"Niebo w mieście" to księgarnio-kawiarnia, która działa przy ul. Odrzańskiej w Raciborzu - w lokalu zwolnionym po dawnym sklepie Renifer.

Ludzie

Adam Wajda

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Mateusz Kłosek

Właściciel firmy Eko-Okna.

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza

37 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Andryza 02.10.2019 21:48

O Matko, to Schetynowe i Wiosenne Trole tez Tutaj wlazly?Brawo Eko Okna-super inwestycja

~protestant (88.156. * .234) 21.09.2019 08:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Prace przy instalacjach elektrycznych wykonywali elektrycy z działu Utrzymania Ruchu firmy Eko Okna. Ze względu na ambitne terminy byli zmuszani do pracy w Niedzielę i jednocześnie łamania Bożych przykazań. A przykazanie jest takie:" Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę, Ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego ; Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty , ani twój syn , ani twoja córka , ani twój sługa , ani twoja służebnica , ani twoje bydło , ani obcy przybysz , który mieszka w twoich bramach .......... Kierownictwo tej firmy nie sznuje przykazań i łamanie ich przychodzi im z dużą latwością , Jeśli nie sznują przykazań to ludzi sznować też nie będą.

~FGHT (89.25. * .177) 25.06.2019 00:56

No to jakie niby przedsięwzięcia finansuje Coca Cola? Eko Okna wyraźnie chcą się podlizać rządzącym. Niby nie oni jedni, ale... Dla mnie to nienormalne. Chcą, mogą dać kasę na remont kościoła czy jakiegoś obiektu sakralnego. Ale finansować jakąś katolicką kawiarnię?! Przecież ona w życiu nie będzie w stanie na siebie zarobić. Trzeba będzie do niej stale dopłacać. Dla mnie to jest chora sytuacja. Mam prawo tak uważać? Czy zwolennicy jedynie słusznej opcji uznają, że nie mam?

~Nie_tak (5.173. * .187) 24.06.2019 18:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co ty człowieku bredzisz o jakimś absurdzie? Zobacz jakie przedsięwzięcia finansuje Coca Cola czy Microsoft i jakoś nikt się nie czepia, a zyski szybują w kosmos.

~GHJK (89.25. * .177) 24.06.2019 17:21

@"Czyli jak pseudoartysta wiesza genitalia na krzyżu, ale robią sobie jaja z eucharystii...". A co to ma wspólnego z otwieraniem przez firmy księgarnio-kawiarni katolickich? Tu z kolei ja "uwielbiam takie argumenty". Przecież to jest czysta paranoja. Do której zmierzamy i większość najwidoczniej jest z tego zadowolona. Może w Eko Oknach każdą zmianę od modlitwy będą zaczynać? Czy doprawdy tak trudno zrozumieć absurd takich działań?

~Innypunkt (5.173. * .161) 24.06.2019 12:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A tu trochę innej nauki ,kościół katolicki już nie jest zachwycny tym ,że ktos pokazuje prawdę Wiedza ojca Pio Wesława Matucha https://youtu.be/D8H9MBiPqhc

JacekK 24.06.2019 11:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Uwielbiam teksty typu: "jestem katolikiem, chodzę do kościoła, ale wszystko ma swoje granice". Czyli jak pseudoartysta wiesza genitalia na krzyżu, ale robią sobie jaja z eucharystii to granice nie są przekroczone (a w każdym razie "katolik" nie reaguje na portalach), a jak właściciel firmy za własne pieniądze otworzy kawiarnię i nazwie ją katolicką to trzeba potępić. Rozumiem, że boisz się, że przez to okna będą gorszej jakości czy co?

~Szkoda (188.146. * .235) 23.06.2019 23:53

Upadek Chrześcijaństwa to upadek Polski i całej Europy. Niestety, ale powoli do tego zmierzamy.

~pimovero (185.28. * .30) 23.06.2019 20:56

to teraz koalicja i prezydenty przed sesjami tam będą chodzić na kawkę i nabieranie odpowiedniego ducha i nastroju ? a przetarg na plac też tam się rozstrzygnie? bo to zbożne dzieło?

~Alf100 (89.25. * .177) 23.06.2019 16:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy ja dobrze czytam?! Oko-Okna otwierają księgarnio-kawiarnię katolicką? A co Eko-Okna, zakład produkcyjny, ma wspólnego z instytucjami katolickimi?! Czy czasem ktoś tu nie zwariował? Przecież to prowadzi do paranoi! Jestem katolikiem, chodzę do kościoła, ale wszystko ma swoje granice. Jak ju zakłady produkcyjne zaczną promować religię, to... Nie wiem jak to nazwać. W każdym razie to przestaje być normalne.

~MIS14 (188.0. * .21) 23.06.2019 15:54

Pomysł żywcem ściągnięty z kawiarni z Pszowa..tylko że w Pszowie przestrzegają prawa pracy co do uroczystości Katolickich. Po komentarzu widać,ze nawet w Boże Ciało do pracy na 3 zmiany!???."Biada wam obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości". (Mt 23, 27-28)

~MoszRecht (89.64. * .197) 23.06.2019 15:05

A co się dziwisz? Nasz narodowy sport to ciągnięcie w dół i plucie na wszystkich którzy się wychylają. Jak w tym kawale o kotle z Polakami w piekle, co ich nie trzeba pilnować.

~Optymist_A (212.7. * .62) 23.06.2019 13:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie rozumiem tego marudzenia, bo przecież ani nie musicie tam chodzić, ani nie z waszych pieniędzy Eko-Okna otwierają kawiarnię. To ludzie zdecydują czy był potrzebny. Mnie się pomysł bardzo podoba.

~mariopuzo (209.95. * .53) 23.06.2019 13:10

nic tak dobrze nie pierze kasy jak woda święcona- to chyba już w Ojcu Chrzestnym było.

~EKO1 (5.173. * .52) 23.06.2019 12:11

Ekookna dały się moim zdaniem podpuścić w kupno placu Długosza i planami budowy tam swojego budynku .Jeżeli do tego dojdzie spowoduje to wściekłość wielu mieszkańców na tą firmę .Firma będzie się jawić dla wielu jako ta która zniszczyła plac Długosza ,okoliczne drzewa i skwery i całą okolicę .

~GRAZA (83.26. * .156) 23.06.2019 11:32

żenada ..sojusz tronu z ołtarzem...

~agentTomek (10.0. * .161) 23.06.2019 11:19

Wycięli odnowę, to powstaje nowa mafia patologicznych katoli. A tępota łyka i łyka....

~Nasetkęjużniepójdzie (83.10. * .37) 23.06.2019 09:21

Lubię słuchać Portowego jak mówi o Chrystusie. Takiego prezydenta nam trzeba.

~Laqi (88.156. * .145) 23.06.2019 08:40

Czwartek boze cialo 3 zmiany w pracy byly niedziela w pracy prawdziwi chrzescijanie jaja kpina itp..

erwin 22.06.2019 22:41
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Sezam (83.22. * .105) 22.06.2019 22:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czemu Wy ludzie tak skomlecie ?Z niczego nie zadowoleni to na pewno sami niePOkorni .......od tego dobrobytu to wam się w D......ie poprzewracało

Świtezianka 22.06.2019 21:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pan Lenk też chodził gdzie go zapraszali, nie ma co szydzić, że pan Polowy z zastępcą pojawili się na otwarciu tej księgarnio-kawiarni. To jednak kolejna inwestycja Eko-Okien, sposób na ożywienie ulicy Odrzańskiej. Ciekawe jak sobie poradzą? Dzisiaj możliwości zakupu książki jest tak wiele. Pan Biel na Długiej częstuje kawą, ale czy z tego tytułu zwiększył obroty? Ale jak Eko-Okna zapowiadały, że będą wielkie, to niejeden kopał się w czoło. Może to początek czegoś naprawdę fajnego?

~miejscowy (88.156. * .98) 22.06.2019 20:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

tylko dla katolików...

~łałłłł (88.156. * .143) 22.06.2019 19:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Fajna taka tradycja, że prezydent będzie na otwarciu każdego sklepu.

~Pf (77.252. * .190) 22.06.2019 19:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Hehe Chrzescijanie a w niedziele do roboty ludziom kazecie chodzic.Jak z uzywkami w firmie?

~nie_jestem_robotem (88.156. * .246) 22.06.2019 18:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Enticzek penliczek - po jednej stronie turek po drugiej katoliczek. Na kogo wypadnie na tego BĘC!

~Misza7167 (37.248. * .179) 22.06.2019 16:01
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ekookna niedługo swój Kościól wybudują..,

~TYLKOnie (94.254. * .166) 22.06.2019 14:04
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Od placu Długosza niech się odseparują.Ta kafeja może być ale to co miasto i EkoOkna chcą zrobić z placem Długosza jest nie do.przyjęcia.

erwin 22.06.2019 13:53
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

ha, ha, ha. Śmiać się czy płakać!

~JużMiSieOdechciałoTamPójść (83.26. * .40) 22.06.2019 13:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A Pani Angelika też była? Rozumiem, że to inicjatywa zamiast pl. Długosza? No i 3 farorzy to więcej niż jeden farorz. A cena jednej szarlotki to dwie zdrowaśki?

~Japitole (83.10. * .64) 22.06.2019 13:27
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Tracę wiarę jak patrzę na takie cyrki :(

~Japitole (83.10. * .64) 22.06.2019 13:25
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

A Przecinek grał na otwarciu?

~Stopp (94.254. * .166) 22.06.2019 12:53
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Strona na FB przeciwko sprzedaży i zabudowie placu Długosza ,który powinien być strefą rekreacyjno parkingową z dużą ilością zieleni. # STOP sprzedaży i zabudowie placu Długosza w Raciborzu.

~konpolski (185.56. * .11) 22.06.2019 12:03
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

biada wam obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. (Mt 23, 27-28)

~Stopp (94.254. * .253) 22.06.2019 11:28
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Nie sprzedawać placu Długosza # STOP sprzedaży i zabudowie placu Długosza w Raciborzu.

~Piekłooo (94.254. * .253) 22.06.2019 11:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Lokalny biznes zostać może zniszczony przez to co Eko chce postawić na pl.Długosza. A w tym miejscu powstanie coś co nie będzie miało wiele wspólnego z niebem bo ludziom z okolicy przysporzy samych kłopotów .

~SmallBanalnyBiznes (217.151. * .25) 22.06.2019 11:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Mam nadzieje, ze panowie Prezydenci będą swoją obecnością również wspierać inny, mniejszy i banalny raciborski biznes. Czas pokaże a my zapamiętamy. Amen i szczęść Boże