Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Co pan nam obiecuje? Wyższe podatki

03.12.2012 20:15 | 9 komentarzy | ma.w

- Czy pan się przeszedł ulicą Podmiejską? Najlepiej nocą. Kompletnie nic pan nie robi w Miedonii - zarzucono Lenkowi w dzielnicy.

Co pan nam obiecuje? Wyższe podatki
Urzędnicy z magistratu w sali nad kaplicą w Miedonii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy podniesionym głosem zwracali się do włodarza, wyrażając gniew wobec niespełnionych obietnic z przeszłości. Podmiejska miała być - według zapowiedzi z 2010 roku - remontowana przed dwoma laty. Prac nie wykonano do tej pory. - Co pan nam obiecuje? Tylko wyższe podatki - mówili uczestnicy spotkania. Zaatakowany włodarz bronił się starostą, do którego należy zarząd Podmiejską. - Dostaję nie za swoje - mówił i prosił by nie krzyczeć bo to nie jest metoda by się porozumieć.

Lenk wierzy, że w przyszłym roku uda się zdobyć państwową dotację na remont ulicy, o którą powiat stara się drugi rok. Teraz podmiejska ma 4,5 m szerokości i kiedy mijają się dwa samochody stukają się lusterkami. - Zróbcie ją szerszą, bo inaczej auta połamią drogę w ciągu roku - apelowali miejscowi. Prezydent stwierdził, że droga ma być szeroka na ok. 6 m i zyskać pobocze z odwodnieniem oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski