Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Kultura

KONGRES: Miros - Rybnik zdał egzamin

01.10.2011 12:04 | 0 komentarzy | mark

Podczas, gdy uczestnicy kongresu zebrali się na ostatniej, plenarnej sesji, zapytaliśmy wiceprzewodniczącego Związku Miast Polskich, Marka Mirosa o wnioski, jakie Europa i Polska mogą z tego spotkania wyciągnąć.

KONGRES: Miros - Rybnik zdał egzamin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jest to zdecydeowanie wielkie wydarzenie. Szczególnie wielkie dla Rybnika i Ślązaków, że kongres odbywa się w tej części Europy po raz pierwszy - mówi Marek Miros. - Wnioskiem jest to, że wszyscy dążymy do jedności, że tendencje wspólnotowe całych narodów widać wyraźnie na stopie samorządowej, a to jest najważniejsze - dodaje. 

Wiceprzewodniczący ZMP zwrócił także uwagę na fakt, że Europa nie zapomina skąd się wywodzi, jednocześnie stawiając na młodość i przyszłość. - Stąd wczorajsze uroczystości w Oświęcimiu i dzisiejsza sesja plenarna z udziałem młodychy Europejczyków - wspomina Miros.

Nie krył także zadowolenia z organizacji kongresu. - Rybnik zdecydowanie zdał egzamin. Gratulacje należą się władzom i wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt. Organizacja tak dużej imprezy do ogromne przedsięwzięcie, jednak zostało wykonane wzorowo - mówi Marek Miros, wiceprzewodniczący ZMP.