Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mam, ale nie pokażę

No to się porobiło… Przy ul. Warszawskiej ma być zbudowana tężnia. Zgodziła się na to rada miasta, acz z dużym opóźnieniem, co ponoć mocno podniosło koszty budowy. Kto za to zapłaci? Ano my wszyscy. Na dodatek na ostatniej sesji dowiedzieliśmy się, że podobno niektórym seniorom (a to chyba głównie dla nich się buduje) ta lokalizacja się nie podoba. Istny cyrk - pisze Bożydar Nosacz.

Mam, ale nie pokażę

Budowę tężni przy Warszawskiej wcześniej poparł Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku, rada seniorów i związek emerytów. Ale na ostatniej sesji nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, gdyż Henryk Mainusz (skądinąd też senior) powiedział, że otrzymał apel 100 seniorów, aby jej nie budować przy Warszawskiej. Z tym, że oficjalnie apelu nie pokazał, twierdząc że go nie użyje, bo sprawa jest już przesądzona. No, ciekawe podejście. Mam, ale nie pokażę… Nie mówiąc już o tym, że ci którzy go rzekomo podpisali i mu wręczyli, chyba nie tego od niego oczekiwali?

Można się oczywiście pośmiać, że w Raciborzu mamy jakieś „senioralne podziemie”, które jest w opozycji do oficjalnych przedstawicieli emeryckich organizacji, ale ja tu widzę więcej szkody niż śmiechu. Po pierwsze, to niebezpieczny precedens, że ktoś zasiewa niepokój, nie pokazując żadnego dowodu. Może teraz każdy radny, wedle kaprysu, będzie sobie wstawał i mówił coś w stylu: mam tu apel, pod którym podpisało się 1000 mieszkańców, żeby po Raciborzu, zamiast autobusów jeździły dorożki. Ale nie pokażę!

Po drugie, jako podatnikowi, nie uśmiecha mi się, żeby za chwilę tych 100 sprzeciwiających się seniorów jednak się ujawniło i domagało budowy kolejnej tężni „gdzieś tam”, gdzie im bardziej pasuje. A radni, w ramach przedwyborczego podlizywania się, zgodzili się na to. Więc może niech się szacowni seniorzy najpierw dogadają między sobą, czyli na przykład ustalą, kto ich naprawdę reprezentuje. Oczywiście piszę to przy założeniu, że te 100 podpisów sprzeciwu istnieje.

Bożydar Nosacz


Zobacz również:

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~podziemie (159.8. * .186) 17.10.2022 15:49

uniwersytet 3 wieku popiera wszystko prezydentowi... potem dostają dotacje i mogą sobie działać... sprytne

~Bożydarbezdarudociekliwościści (78.31. * .162) 05.10.2022 11:04

Bożydaru wnikliwym redaktorem, to ty raczej nie jesteś, wystarczyło sprawdzić wpływ korespondencji do urzędu miasta, to dowiedziałbyś się, czy jest takie pismo czy nie!