Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Raciborza zarzuca radnym opozycji niegospodarność. Chodzi o budowę tężni przy Warszawskiej

Na swojej pierwszej po wakacjach konferencji posesyjnej Dariusz Polowy wytknął radnym, że zwlekali ze zgodą na zwiększenie nakładów na tężnię i dopiero pod presją seniorów zgodzili się na dodatkowe wydatki. Jego zdaniem kosztowało to podatników 200 000 zł. - Można byłoby za tą kwotę postawić nowy plac zabaw - oznajmił prezydent.

Prezydent Raciborza zarzuca radnym opozycji niegospodarność. Chodzi o budowę tężni przy Warszawskiej
Konferencja posesyjna prezydenta Raciborza Dariusza Polowego - 14 września 2022 roku w trybie zdalnym

Materiał wideo:

Poprzednią konferencję Polowy miał na początku czerwca. Dotyczyła sesji majowej. Kolejnej nie zrobił, bo wypadała na początku wakacji. Miałaby dotyczyć sesji w czerwcu, gdzie prezydent kolejny raz nie dostał wotum zaufania od większości radych.

Na spotkaniu z mediami, zorganizowanym 14 września, w trybie zdalnym, bo taki Polowy preferuje, wygłosił na początek swoje oświadczenie. Zaatakował radnych opozycji „z klubów Mirosława Lenka i Anny Szukalskiej”.

Prezydent sięgnął do słownika języka polskiego i odczytał, jak definiowane jest słowo niegospodarność. - To inaczej marnotrawstwo i trwonienie, albo o kimś, że nie jest oszczędny, łatwo pozbywa się pieniędzy. W klasyczny sposób zaprezentowali to na ostatniej sesji radni klubów Mirosława Lenka i Anny Szukalskiej, w momencie, jak podeszli do budowy tężni - zaznaczył włodarz.

Dalej mówił, że radni wiedzieli od dawna, że raciborscy seniorzy chcieli tężni.

- W czerwcu, po pierwszym przetargu, gdzie najniższa oferta wykonawstwa była o 170 000 zł wyższa od założonej w budżecie i trzeba było dołożyć, to radni odmówili. Musieliśmy ogłosić kolejny przetarg, a tu najniższa oferta był wyższa o 370 000 zł. Dlatego dziś kupujemy tężnię o 200 000 zł droższą. Co to jest jak nie niegospodarność? - mówił na konferencji D. Polowy.

Dodał, że za te 200 000 zł można byłoby plac zabaw postawić. Takiego placu zabraknie przy tężni.

- Radni nie czują odpowiedzialności za pieniądze. Kolejne sumy rozpływają się w powietrzu.

Gdyby nie zdecydowana postawa seniorów, to jestem przekonany, że nie udałoby się pozostać przy obecnej cenie - zaznaczył prezydent.

Polowy przypuszcza, że tężnia zostałaby wycofana z budżetu tak jak lodowisko na Zamkowej. - Ci sami radni usunęli lodowisko, które mogliśmy mieć już przed rokiem za 5 mln zł, takie samo jak ma Ostrów Wielkopolski. Teraz wykonawca zażądał w przetargu za takie 12 mln zł. Mogliśmy mieć przed rokiem 2 lodowiska za taką kwotę - stwierdził D. Polowy. Przypomniał, że 4 mln zł pozyskał na ten cel z rządowego funduszu inwestycji lokalnych.

- Wycofano środki, inwestycja jest zablokowana. Radni wpierw opóźniali i teraz zablokowali. Wiele osób poświęciło wiele dni pracy, zajmując się tą sprawą, a na sesji lekką ręką ją odrzucono - podsumował D. Polowy.

Na konferencji poruszono także m.in. kwestie kryzysu energetycznego, terminu wyborów samorządowych, przebudowy ulicy Rybnickiej oraz odwołania radnych Ronin i Tomaszewskiej. Szczegóły w materiale wideo.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~lexponny (178.255. * .106) 17.09.2022 07:05

"Nie uczyniłeś mnie ślepym
Dzięki Ci za to Panie
Nie uczyniłeś mnie jąkałą kuternogą karłem epileptykiem
hermafrodytą koniem mchem ani niczym z fauny i flory
Dzięki Ci za to Panie.....

Ale dlaczego pokarałeś nas polowym.....? "

~olaboga (188.172. * .71) 15.09.2022 11:13

ze slownika : "Psychopata to osoba o pewnego rodzaju dysfunkcjach poznawczo-emocjonalnych. Często bywa jednostką wysoko uspołecznioną, posiadającą duże grono znajomych, wręcz czarującą i przyciągającą ludzi. To czyni psychopatów szczególnie niebezpiecznymi .Cechy osobowości charakterystyczne dla psychopaty to:
niebranie pod uwagę uczuć innych ludzi, czyli brak empatii,
lekceważenie autorytetów i norm oraz zasad społecznych, w tym norm prawnych,
zwiększona skłonność do kłamania i celowego wprowadzania innych w błąd,
wysoko rozwinięta umiejętność manipulowania ludźmi dla osiągnięcia własnej korzyści,
wysoki próg odczuwania lęku i strachu - psychopaci sprawiają wrażenie nieustraszonych, .brak poczucia odpowiedzialności za własne (niemoralne) postępowanie,
tendencja do obwiniana innych ludzi za wszelkie niepowodzenia (sami nigdy nie poczuwają się do winy),
silne przekonanie o własnej wyjątkowości.. łatwość i umiejętność usprawiedliwiania własnych zachowań, szczególnie tych moralnie podejrzanych;
psychopata to ktoś w rodzaju pasożyta, który żeruje na innych ludziach i wykorzystuje ich słabość."
koniec cytatu.

~infinity (209.58. * .78) 15.09.2022 08:31

bezczelny typ.nic z głowy ,wszystko z kartki, ostatnio ma manię żądania od wszystkich wszystkiego na piśmie.Jeśli chodzi o niegospodarność to trzeba przypomnieć :
6 mln oddane a Plac Długosza dalej straszy, przewalone setki złotych na półprywatne delegacje i konferencje w sprawie budowy portu,25 tysięcy dla kolegi za przepisanie cudzej pracy, dodatek funkcyjny dla kolegi , co nie może dostać dodatku stażowego, bo nie pracował na umowę o prace, dodatek stażowy dla typa co miał lipną umowę o pracę u swojej mamusi,ponad milion wpompowany bez zgody rady miasta w wydmuszkę pt Unia, która nadaje się już dawno do upadłości , 120 tysięcy wpakowane w bezsensowne tablice koło kościoła farnego,ponad 50 tysięcy wydane w bezsensowne tablice na rdzewiejących postumentach, kasa coraz większa wydawana na prawników, szukających luk prawnych ,utrzymywanie coraz większej liczby urzędników, co zrobią wszystko dla dezinformacji radnych i obywateli, bezsensowna budowa kolejnych tężni w mieście, byle emeryta zadowolić,bajdurzenia o lodowisku i sztucznym boisku, próby zniszczenia rynku,tandetne czerwone figury zajęcy, prywatne kampanie plakatowe za miejska kasę, setki wydane na murale.. odszkodowania dla niesłusznie zwolnionych urzędników,i wiele wiele innych.
kto typa powstrzyma? ino Tadeo...

~Polowalogiki (88.156. * .215) 14.09.2022 22:31

Hahahaha dobre,Polowy płacze ze radni nie zgodzili się żeby wybudował.lodowisko za 12 mln warte tak naprawdę 5 mln! Nie no mistrz...

~Princepolo (5.173. * .175) 14.09.2022 22:17

Jak to niegospodarne to Połowy nie podpisze umowy na budowę rozumiem!

~Hmm (46.204. * .150) 14.09.2022 20:47

Tam żrą sie miedzy soba by utrzymac sie przy korycie. Ale teraz pora myslec o oszczedzaniu pradu, energii.... Idzie zima. Co do tej tężni... Szkoda niszczyć taki zieleniec :/

~BoFitaJestUrazony (46.134. * .23) 14.09.2022 20:31

Ile jeszcze miasto straci milionów a my przegramy inwestycji, za to że Lenk i Fita nie mogą pogodzić się z tym, że nie pracują już na Batorego? A Szukalska robi za policjanta z różowym lizakiem…

~Zielony (5.173. * .6) 14.09.2022 20:25

Połowy bo cienkim gruncie stąpasz - żeby tą głupią retoryka nie obróciła się szybko przeciw tobie

~ad_vocem (78.31. * .129) 14.09.2022 15:28

A czy radnych można ścigać prawnie za niegospodarność czy są bezkarni?