Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Jerzyki będą w Kuźni Raciborskiej walczyć z komarami. Gdzie zawieszono budki lęgowe?

28.06.2021 08:58 | 2 komentarze | mad

Budki wykonane zostały przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach z materiałów zakupionych ze środków przekazanych przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Jerzyki będą w Kuźni Raciborskiej walczyć z komarami. Gdzie zawieszono budki lęgowe?
Jerzyki to objęte ścisłą ochrony ptaki. W locie łapią pokarm, piją, zbierają materiał na gniazdo, a nawet śpią.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na budynkach szkół w Rudach, Kuźni Raciborskiej i Budziskach zamontowane zostały budki lęgowe dla jerzyków. – Uczniowie szkół uczestniczyć będą także w warsztatach ekologicznych pt.: "Ptaki w naszym mieście". Przez kolejne lata będą mogli obserwować mieszkańców budek lęgowych – wyjaśniają w kuźniańskim magistracie. I jak dodają, cała inicjatywa budowania i wieszania budek lęgowych dla jerzyków stanowi ekologiczną alternatywę w walce z komarami.

O tym działaniu informowaliśmy już w naszych mediach w artykule "Komary nie dają spokoju. Czy gminy Raciborszczyzny wypowiedzą im wojnę?". Wówczas kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Patrycja Treffon wyliczała, że łącznie wykonano 50 szt. budek lęgowych dla jerzyków. – Miejmy nadzieję, że ta inicjatywa wpłynie na zwiększenie populacji jerzyków i dzięki temu zmniejszy się populacja komarów, ponieważ jeden ptak potrafi zjadać do 20 tysięcy komarów dziennie – dodała pani kierownik.