Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

Tragiczny pożar, niewybuchy i szczepienia - raport strażaków z 24 marca

25.03.2021 08:44 | 0 komentarzy | żet

24 marca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy, interweniując  kolejno w Raciborzu, Szymocicach, Kornowacu, Cyprzanowie oraz Modzurowie.

Tragiczny pożar, niewybuchy i szczepienia - raport strażaków z 24 marca
Zdjęcie z akcji gaśniczej przy ul. Słowackiego w Raciborzu. Więcej zdjęć z miejsca zdarzenia w dołączonej do artykułu galerii.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja dotyczyła tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło przy ul. Słowackiego w Raciborzu (pisaliśmy o tym szczegółowo tutaj: Pożar przy Słowackiego w Raciborzu. Lokator zginął na oczach sąsiadów, prawdopodobnie doszło do podpalenia [ZDJĘCIA]).

Kolejne zgłoszenia dotyczyły niewybuchów, na które natrafiono w rejonie ulicy Jagodowej w Szymocicach (godz. 11.56). Znalezisko natrafili strażacy, a następnie policjanci, którzy będą je dozorować aż do przyjazdu saperów. O godz. 13.20 strażacy udali się na ul. Raciborską w Kornowacu, aby wypompować wodę z zalanej piwnicy (obyło się bez strat i osób poszkodowanych). O godz. 17.05 strażacy-ochotnicy dowieźli mieszkańca Cyprzanowa na szczepienie. Ostatnia interwencja strażaków dotyczyła pożaru w kotłowni budynku przy ul. 1 Maja w Modzurowie. Strażacy szybko poradzili sobie z ogniem. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 100 zł. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było składowanie materiałów palnych zbyt blisko kotła.