Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Czołowe zderzenie forda i audi na trasie Racibórz - Lubomia

07.02.2021 20:47 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 08:42

TEKST AKTUALIZOWANY

Na drogach panują fatalne warunki do jazdy. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

Czołowe zderzenie forda i audi na trasie Racibórz - Lubomia
Na miejscu wypadku w Raciborzu interweniowali strażacy z powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czołówka w Raciborzu-Miedoni

W niedzielę 7 lutego na drogach powiatu raciborskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Najpierw na ul. Kozielskiej w Raciborzu zderzyły się volkswagen z mercedesem (godz. 14.00). Podróżująca volkswagenem 4-latka trafiła do szpitala. Tam okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Policjanci ustalili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierujący volkswagenem 30-latek, który nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym w mercedesie 53-latkiem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie sprawcy. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Czołówka na drodze do Lubomi

Po godz. 19.00 na ulicy Brzeskiej w Raciborzu doszło do kolejnego groźnego zdarzenia drogowego. Tym razem zderzyły się ford oraz audi. I tym razem na miejscu interweniowali strażacy*, policjanci oraz ratownicy medyczni. Ci ostatni przebadali kierującą fordem 28-latkę - kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Policjanci stwierdzili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierujący audi 31-latek, który również nie dostosował prędkości do warunków drogowych, czego następstwem było zderzenie z kierującą fordem 28-letnią kobietą. Mężczyzna został ukarany mandatem. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 40 tys. zł.


* Zadysponowano zarówno jednostki z Raciborza jak i Rydułtów.