Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Zmiany w Kuźni Raciborskiej. Kto stanął na czele rady miejskiej?

24.09.2020 19:32 | 1 komentarz | mad

Radni Kuźni Raciborskiej wyłonili ze swojego grona nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Zmiany są pokłosiem odwołania Radosława Kasprzyka z funkcji przewodniczącego po tym, jak został prezesem Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Zmiany w Kuźni Raciborskiej. Kto stanął na czele rady miejskiej?
Rada Miejska w Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad dwa miesiące temu dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Radosław Kasprzyk zrezygnował z piastowanej przez siebie od początku kadencji funkcji. Zrzekł się również z mandatu radnego. Podjął taką decyzję, bo został powołany na prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, zastępując na tym stanowisku Mariana Kostkę. Kasprzyk zrezygnował, bo tak stanowią przepisy prawa*. Rządy w radzie miejskiej przejął więc do czasu wyboru nowego przewodniczącego dotychczasowy zastępca Gerard Depta.

Wybory nowego przewodniczącego i zastępcy odbyły się na sesji zwołanej na 24 września. Nad ich przebiegiem czuwała komisja skrutacyjna, w skład której weszli radni: Maciej Kriwienok (przewodniczący), Grażyna Tokarska i Mariola Wajda. Na obie funkcje podano po jednym kandydacie. I tak nowym przewodniczącym rady miejskiej został Gerard Depta (50l, radny drugiej kadencji), z kolei wiceprzewodniczącą Ilona Wróbel (45l, radna pierwszej kadencji). Oboje zostali wybrani jednogłośnie.

Ilona Wróbel i Gerard Depta od czwartku 24 września stoją na czele Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej

– Poprzeczka przez naszego poprzednika została postawiona bardzo wysoko, ale myślę, że zdołamy ten poziom utrzymać również w bardzo wysokim stopniu. Myślę, że współpraca pomiędzy radnymi tak jak była bardzo dobra, taka pozostanie. Myślę, że postaramy się państwa nie zawieść – powiedział Gerard Depta w swoim i wiceprzewodniczącej imieniu. Gratulacje nowo wybranym składali radni oraz burmistrz Paweł Macha wraz ze swoją zastępczynią Sylwią Brzezicką-Tesarczyk.

*Na podstawie Kodeksu Wyborczego w przypadku wygaśnięcia mandatu radnego rady gminy w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców wojewoda zarządza wybory uzupełniające. I tak zadzieje się w przypadku Kuźni Raciborskiej. Termin nie został jeszcze ustalony. Natomiast Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej, Natalia Włoch-Kliś, 14 września wydała już postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Radosława Kasprzyka. Przypomnijmy, że wybory będą dotyczyć tylko okręgu numer 2 (ulice: Generała Bema, Roberta Lewandowskiego od 4A do końca numery parzyste).


Czytaj również: Zaskoczenie w Kuźni Raciborskiej! Radosław Kasprzyk nie jest już przewodniczącym rady

Ludzie:

Gerard Depta

Gerard Depta

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Grażyna Tokarska

Grażyna Tokarska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Ilona Wróbel

Ilona Wróbel

Wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Maciej Kriwienok

Maciej Kriwienok

Radny miejski Kuźni Raciborskiej

Mariola Wajda

Mariola Wajda

Radna miejska Kuźni Raciborskiej 

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Radosław Kasprzyk

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej