Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Premier w Kuźni Raciborskiej: dobra współpraca z samorządowcami jest ważna [ZDJĘCIA, LIVE]

24.06.2020 10:41 | 5 komentarzy | mad

W środę, 24 czerwca, po wizycie na terenie Zbiornika Racibórz, premier Mateusz Morawiecki przyjechał do sołectwa Turze w gminie Kuźnia Raciborska. Tam pod remizą miejscowej OSP spotkał się z mediami na krótkim briefingu prasowym.

Premier w Kuźni Raciborskiej: dobra współpraca z samorządowcami jest ważna [ZDJĘCIA, LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premier podczas kilkuminutowego spotkania podkreślał, jak potrzebną funkcję spełnia Zbiornik Racibórz. – To wielka sprawa, to wielka inwestycja, skuteczność naszego rządu – powiedział. Dalej Prezes Rady Ministrów mówił o inwestycjach lokalnych realizowanych w gminie Kuźnia Raciborska. Te, jak podkreślał, są mniejsze, ale bardzo ważne dla mieszkańców. Wskazywał na wyremontowaną drogę powiatową w Turzu oraz Siedliskach, gazyfikację Kuźni Raciborskiej oraz remont szatni w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka. – To są te liczne inwestycje w powiatach, gminach, o których mówi pan prezydent Andrzej Duda. Takie ważne dla życia mieszkańców. Takie ważne dla usprawnienia komfortu, dla bezpieczeństwa, zmniejszenia emisji – dodał. Następnie premier dziękował samorządowcom obecnym na spotkaniu. – Nie wszyscy reprezentujemy jedną opcję (polityczną – przyp. red.), ale dobra współpraca z samorządowcami jest zawsze ważna dla dobra mieszkańców. Cieszę się, że tak to wygląda w powiecie raciborskim, w Kuźni Raciborskiej. To bardzo ważne, żeby inwestować w drogi, inwestować w wały przeciwpowodziowe – akcentował pod remizą OSP Turze.

– Jesteśmy świadkami takiej realnej współpracy między samorządem, rządem, a służbami pana wojewody – powiedział z kolei starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Dalej wspomniał o realizowanych w gminie Kuźnia Raciborska inwestycjach. – Dla nas, panie premierze, są bardzo ważne te inwestycje, które dotyczą bezpośrednio mieszkańców tych małych miejscowości – mówił, dziękując za wsparcie.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha dziękował natomiast w imieniu mieszkańców gminy. – Po pierwsze za bezpieczeństwo, ponieważ pan premier jest skromny i nie wymieniał tego długiego łańcuszka inwestycji rządowych na terenie tego miasta. Ale pamiętamy wszyscy 150-metrów brakujących wałów, Zbiornik Racibórz, dzięki któremu śpimy spokojnie - nie tylko my, ale i sąsiedzi po stronie opolskiej. Mało tego mamy międzynarodową linię kolejową z bezpośrednim połączeniem do Warszawy, nowe perony, gaz wraca do Kuźni Raciborskiej. Mamy wielką nadzieję, że ta Polska powiatowa, którą macie w programie będzie na tyle ważna i bardziej ważna, a my oddamy wszystko w podatkach – powiedział burmistrz Kuźni Raciborskiej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. senator Ewa Gawęda, wojewoda Jarosław Wieczorek, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha wraz ze swoją zastępczynią Sylwią Brzezicką-Tesarczyk, przewodniczący rady miejskiej Radosław Kasprzyk, Gabriela Tomik, pełnomocnik do spraw współpracy z samorządem terytorialnym w zakresie rozwoju śródlądowych dróg wodnych oraz wójt sąsiedniej Bierawy Krzysztof Ficoń.

Za pośrednictwem Facebooka transmitowaliśmy spotkanie:

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Radosław Kasprzyk

Radosław Kasprzyk

Prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej, były przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej