Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Kraksa, potrącenie i dachowanie. Szaleńcza jazda po pijaku w Radlinie

21.05.2020 09:21 | 1 komentarz | juk

Najpierw kobieta straciła panowanie nad pojazdem, potem uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód oraz rowerzystkę, na koniec dachowała, zrywając betonową pokrywę studzienki i uderzając w słup, aż wreszcie zatrzymała się na środku jezdni. - To cud, że nikt nie zginął - mówili policjanci będący na miejscu tego zdarzenia.

Kraksa, potrącenie i dachowanie. Szaleńcza jazda po pijaku w Radlinie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (20.05) około godz. 17.40 dyżurny wodzisławskiej komendy wysłał patrol ruchu drogowego na miejsce zdarzenia drogowego w przy ul. Rymera w Radlinie. Na miejscu mundurowi ustalili, że kobieta kierująca dostawczym fiatem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu. W efekcie zjechała na przeciwległy pas ruchu, zderzyła się z jadącym prawidłowo volkswagenem, następnie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy, potrąciła poruszającą się lewym pasem jezdni rowerzystkę, a na koniec dachowała, uderzając w studzienkę kanalizacyjną i słup telekomunikacyjny.

- Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu zostało wyrwane koło przednie, a słup był oddalony o 192 metry od miejsca, w którym kobieta straciła panowanie nad pojazdem - przekazuje Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że badanie alkomatem wykazało, że 43-latka kobieta miała w organizmie 1,5 promila alkoholu. Przybyłe na miejsce pogotowie zabrało kierującą fiatem i 15-letnią rowerzystkę do szpitala. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. 43-latka za szaleńczą jazdę pod wpływem alkoholu i narażenie innych osób na niebezpieczeństwo odpowie przed sądem.

- Zdaniem policjantów i świadków, to cud, że w tym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał - mówi Marta Pydych. Przypomina, że nadmierna prędkość może doprowadzić do śmierci. - Niestety niektórzy kierujący zapominają lub, co gorsza, ignorują ten fakt, narażając swoim zachowaniem nie tylko swoje zdrowie i życie, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. i apeluje do kierujących o rozsądek na drodze.

fot. KPP w w Wodzisławiu Śl.