Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

PILNE

Nie będzie strajku w kopalniach PGG. Górnicy dostaną podwyżkę

20.02.2020 17:48 | 12 komentarzy | art

Podczas rozmów przedstawicieli Ministerstwa Aktywów Państwowych, w tym ministra Jacka Sasina i wiceministra Adama Gawędy, central związkowych oraz zarządu Polskiej Grupy Górniczej, które odbyły się 20 lutego w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, udało się dojść do porozumienia w sprawie podwyżki płac o 6% od 1 stycznia 2020 roku.

Nie będzie strajku w kopalniach PGG. Górnicy dostaną podwyżkę
Negocjacje odbyły się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. For. MAP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przypadku dobrych wyników spółki Zarząd PGG i przedstawiciele central związkowych wrócą we wrześniu do rozmów o podniesieniu wynagrodzeń. Zawieszona zostaje także akcja protestacyjna, w wyniku czego odwołane zostaje referendum oraz demonstracja zaplanowana na 28 lutego. 

Strony ustaliły też podjęcie działań w celu ograniczenia importu węgla kamiennego do Polski, oraz przyspieszenia wywozu węgla ze składów przy kopalniach. 

Porozumienie płacowe ma zostać podpisane 21 lutego przed południem. 

Ustalono również, że 21 kwietnia ma dojść do spotkania przedstawicieli Ministerstwa AP z przedstawicielami central związkowych, na którym strony przedstawią koncepcje rozwiązań systemowych w sektorach węgla kamiennego i energetyki. 

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS), sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego