środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Podróż na jednym bilecie. Burmistrz Macha wynegocjował zmiany

03.12.2019 15:04 | 9 komentarzy | mad

Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha wystosował komunikat. To pokłosie zmian, jakie Powiat Raciborski, jako organizator transportu publicznego wprowadził wraz z początkiem grudnia. Chodzi o cięcia kursów na trasie Racibórz -Kuźnia Raciborska i Nędza.

Podróż na jednym bilecie. Burmistrz Macha wynegocjował zmiany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W związku ze zmianami w rozkładzie jazdy autobusów na trasie Racibórz – Kuźnia Raciborska, informujemy, że z dniem 2 grudnia 2019 r., bilety miesięczne zakupione w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. (PKS Sp. z o.o.) na odcinku do Placu Konstytucji oraz do przystanku Gamowska w Raciborzu, będą ważne w autobusach raciborskiej komunikacji miejskiej – Przedsiębiorstwie Komunalnym Sp. z o.o. w Raciborzu (PK Sp. z o.o.) na odcinku Racibórz Dworzec Autobusowy – Racibórz Plac Konstytucji 3 Maja oraz Racibórz Gamowska – napisał w komunikacie burmistrz Macha. To więc wynik spotkania, jakie odbył w poniedziałek 2 grudnia z prezesami PKS i PK: Damianem Knurą i Bogdanem Gawliczkiem.

Paweł Macha ponadto zapewnia, że „przedsiębiorstwa: PKS Sp. z o.o. oraz PK Sp. z o.o. dołożą wszelkich starań, aby powstałe utrudnienia były jak najmniej odczuwalne dla pasażerów i aby uczniowie zdążyli na czas do szkół, a osoby starsze do przychodni. W razie konieczności zostanie dokonana korekta rozkładów jazdy”.

– Kwestia likwidacji pozostałych kursów ujętych w piątkowym skorygowanym rozkładzie jazdy jest elementem dalszych dyskusji – napisał burmistrz Macha.

Czytaj równieżKorekta rozkładu jazdy PKS-u. Do Nędzy i Kuźni pojedzie mniej autobusów.  

Ludzie:

Bogdan Gawliczek

Bogdan Gawliczek

Prezes PK Racibórz

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.