Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Marek Migalski w Wodzisławiu Śl. "Możemy pozbawić PiS władzy w Senacie" [ZDJĘCIA]

07.09.2019 14:07 | 35 komentarzy | juk

Prezydent Wodzisławia Śl. udzielił poparcia Markowi Migalskiemu, który kandyduje do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Oficjalna deklaracja w tej sprawie padła dziś (7.09) podczas wspólnego briefingu prasowego.

Marek Migalski w Wodzisławiu Śl. "Możemy pozbawić PiS władzy w Senacie" [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś (7.09) punktualnie w samo południe na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śl. odbył się wspólny briefing prasowy kandydata Koalicji Obywatelskiej do Senatu Marka Migalskiego oraz prezydenta Wodzisławia Śl. Mieczysława Kiecy.

Kilka tygodni temu na łamach mediów społecznościowych Marek Migalski, politolog i były europoseł z listy PiS, poinformował, że zdecydował się na start w wyborach do Senatu w barwach Koalicji Obywatelskiej. Migalski w okręgu nr 72. obejmującym powiaty raciborski i wodzisławski, a także miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory będzie rywalizował z Ewą Gawędą z PiS-u. To żona obecnego senatora z tego okręgu Adama Gawędy, który w wyborach parlamentarnych kandyduje znowu, ale tym razem do Sejmu. - Będę się starał być kandydatem i reprezentantem nie tylko interesów, poglądów, idei i wartości wyborców KO, ale również wszystkich tych, którzy nie mają ochoty głosować na PiS - mówił podczas spotkania z dziennikarzami polityk. Zauważył, że czeka go trudne zadanie wygrać z Ewą Gawędą, bo w okręgu nr 72. od kilku lat wygrywają kandydaci PiS. - Wierzę, że podczas tych wyborów to się zmieni - mówił. W efekcie zamierza pobudzić mieszkańców regionu do pójścia na jesienne wybory. - Dzięki temu możemy pozbawić PiS władzy w izbie wyższej, jaką jest Senat - podkreślił.

Podczas briefingu Mieczysław Kieca udzielił poparcia Markowi Migalskiemu. - 13 października będziemy wybierać osoby, które chcemy obdarzyć zaufaniem. Będziemy chcieli tym osób powierzyć nasze troski i wyzwania. Długo zastanawiałem się, czy będę miał kogoś, komu będę mógł te sprawy powierzyć w Senacie. Znalazłem. Jest nim osoba Marka Migalskiego - mówił prezydent Wodzisławia Śl. - Marku bądź rzecznikiem naszych spraw i naszej wspólnoty w Senacie - dodał pieczętując swoją deklarację uściskiem dłoni z politykiem.

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Marek Migalski

Marek Migalski

politolog, wykładowca akademicki, komentator polityczny

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.