Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Patrol

Nowy radiowóz na drogach Krzyżanowic [ZDJĘCIA]

27.06.2019 13:35 | 1 komentarz | mad

Gmina Krzyżanowice po raz kolejny wsparła tabor miejscowego komisariatu policji. Do samochodu dorzucił się również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Komenda Wojewódzka Policji.

Nowy radiowóz na drogach Krzyżanowic [ZDJĘCIA]
Od lewej: wójt Grzegorz Utracki oraz komendant komisariatu w Krzyżanowicach nadkom. Piotr Wądołowski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartkowe przedpołudnie 27 czerwca przy komisariacie policji w Krzyżanowicach nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do samochodu. To hybrydowy radiowóz marki Toyota Corolla. W uroczystości wziął udział m.in. wójt Grzegorz Utracki, zastępca komendanta policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztof Żołądek, komendant miejscowego komisariatu nadkom. Piotr Wądołowski, a także dzielnicowy z Krzyżanowic st. asp. Andrzej Chudyga.

– Bardzo cieszymy się z kolejnego radiowozu, z pewnością przyczyni się do lepszych warunków pracy naszych policjantów – powiedział nam nadkom. Piotr Wądołowski. Obecnie komisariat w Krzyżanowicach ma na stanie cztery samochody (2 oznakowane i 2 nieoznakowane). Nowy samochód uzupełni brak. Bo z początkiem lutego jeden z radiowozów uległ wypadkowi. Kierowca forda mondeo z niewiadomych przyczyn w porę nie wyhamował i uderzył w tył służbowej kia ceed. Do zdarzenia doszło na DK 78 w Zabełkowie. Stróże prawa, którzy znajdowali się w samochodzie, ze wstrząśnieniem mózgu i innymi obrażeniami ciała trafili do szpitala (więcej TUTAJ).

Nowy radiowóz kosztował 103 tys. złotych. Samorząd Krzyżanowic i Komenda Wojewódzka Policji wyłożyli po 35 tys. zł. Resztę dołożył WFOŚiGW w Katowicach.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.