Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Ilu nauczycieli strajkuje w Wodzisławiu? Liczba rośnie [AKTUALIZACJA]

08.04.2019 11:12 | 5 komentarzy | mak

Wszystkie wodzisławskie szkoły podstawowe i przedszkola strajkują. Do strajku przystąpiło 240 nauczycieli, którzy rano o godzinie 8 rozpoczynali pracę. To około 90 proc. załogi.

Ilu nauczycieli strajkuje w Wodzisławiu? Liczba rośnie [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Liczba nauczycieli z pewnością będzie się zwiększać, bo do strajku mogą dołączać kolejne osoby - te, które rozpoczynają pracę o późniejszej godzinie.

Przedszkolaki i uczniowie, którzy przyszli w poniedziałek do wodzisławskich placówek oświatowych, mają zapewnioną opiekę. Dzieci przyszło jednak niewiele. Na godzinę 8.00 - łącznie 10 dzieci, a to dane ze wszystkich placówek oświatowych

Co z wynagrodzeniem dla nauczycieli w czasie strajku? - Prezydent Mieczysław Kieca sprawdza możliwości prawne, które będą konsultowane z dyrektorami placówek oraz związkami zawodowymi - przekazuje Mateusz Jamioła z Wydziału Rozwoju i Dialogu w wodzisławskim urzędzie miasta.


AKTUALIZACJA (8 kwietnia, godz. 11.39):

Mamy dane z godziny 11.00. Do tej godziny do strajku przystąpiło łącznie 329 nauczycieli, a pracuje 35. Na zwolnieniu lekarskim jest 26 pedagogów. Niewiele zmieniła się liczba dzieci, które przyszły do szkół czy przedszkoli - obecnie to łącznie 14 osób.