Piątek, 24 stycznia 2020

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

WOŚP 2019. Samochodowe spa dla wozu bojowego z Siedlisk

11.01.2019 19:00 | 2 komentarze | mad

Na 13 stycznia zaplanowano Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym regionie przygotowano wiele atrakcji. Jedna z ciekawych inicjatyw odbędzie się w Kuźni Raciborskiej, a dokładnie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach.

WOŚP 2019. Samochodowe spa dla wozu bojowego z Siedlisk
To ten wóz trafi pod ręce specjalistów. - Niby czerwony, niby błyszczący, ale zmęczony zadaniami bojowymi. Postaramy się przywrócić jego pierwotny wygląd, a przy tym sprawimy, że będzie to najbardziej błyszczący wóz straży pożarnej w okolicy – podkreślają organizatorzy akcji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To tam detailerzy* z różnych regionów Polski przeprowadzą renowację lakieru oraz zabezpieczą powłoką ceramiczną wóz bojowy miejscowej OSP. Akcja narodziła się w głowie Tomasza Lindnera, właściciela firmy Gti Auto Spa z Lubomi. W działania zaangażuje się 20 osób. – W ramach akcji przeprowadzimy pełen proces kosmetyki samochodowej, taki jak stosuje się wobec samochodów osobowych – podkreśla Marcin Chmiela, jeden z uczestników akcji. Samochód zostanie oczyszczony, wypolerowany i zabezpieczony.

Całość zorganizowana zostanie się w ramach 27. Finału WOŚP, a patronat nad akcją objął sztab z Raciborza. – To trochę inna akcja, niż te, które zazwyczaj organizowane są w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chcieliśmy zaciekawić okolice takim działaniem – podkreśla nasz rozmówca. Nie zabraknie specjalnej skarbonki na datki. Całość prac ma być wykonywana w WOŚP-owych koszulkach.

Marcin Chmiela przyznaje, że przeprowadzenie takich działań nie jest tanie, jednak akcję wspiera jedna z większych firm z Polski. Dostarczy chemię i wyposażenie, czyli narzędzia potrzebne do pracy.

Akcja odbędzie się nie tylko w niedzielę 13 stycznia, ale i dzień wcześniej. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do odwiedzenia w tych dniach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach. Poobserwowania przeprowadzanych działań i wsparcia finansowego kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, w tym roku pieniądze zbierane będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Akcja w sobotę i niedzielę będzie odbywać się w godzinach od 9.00 do 19.00. Szczegóły TUTAJ.


* Detailing to rozbudowany proces dokładnego czyszczenia, polerowania i woskowania pojazdów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.


Czytaj również: