Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Prezydent Duda w Raciborzu. Będą utrudnienia?

06.12.2018 11:45 | 9 komentarzy | żet, mad

7 grudnia Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Raciborza i regionu w Arenie Rafako. Służbom mundurowym wydano polecenie zabezpieczenia wydarzenia.

Prezydent Duda w Raciborzu. Będą utrudnienia?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontakty przede wszystkim

Andrzej Duda przyjedzie do Raciborza na zaproszenie Dariusza Polowego, który 26 listopada wystosował formalne zaproszenie w tej sprawie. D. Polowy nie ukrywa, że w organizacji wizyty pomogło mu poparcie Prawa i Sprawiedliwości. – Nie da się przecenić wartości osobistych relacji i kontaktów. Dzięki nim udało mi się doprowadzić do tego, że to zaproszenie można było wystosować z dużą dozą prawdopodobieństwa, że zostanie ono przyjęte – mówi D. Polowy.

Nowy prezydent Raciborza przyznaje, że przyjazd Andrzeja Dudy do Raciborza odbiera jako wielki zaszczyt. – Jest to dla mnie bardzo nobilitujące, że po dwóch tygodniach urzędowania będę miał szansę gościć tutaj Prezydenta Rzeczpospolitej – dodaje D. Polowy.

Utrudnienia 

Skontaktowaliśmy się z Leszkiem Iwulskim, rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta w Raciborzu, zapytaliśmy o utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wizytą głowy państwa. Dowiedzieliśmy się, że te na razie nie są znane. Najpewniej wystąpią jednak w momencie przejazdu kolumny prezydenckiej, możliwe, że ruch zostanie tymczasowo wstrzymany.

Autobusem na spotkanie

Na spotkanie z prezydentem Dudą będzie można dotrzeć autobusami, te specjalnie zostały uruchomione przez Przedsiębiorstwo Komunalne. O szczegółach informowaliśmy TUTAJ

(żet), (mad)

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.