Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Bizoń i Skatuła liczą na... współpracę z PiS-em

07.12.2018 07:00 | 41 komentarzy | mak

Nowy starosta Leszek Bizoń mówi o podziale obowiązków w zarządzie powiatu wodzisławskiego, o relacjach z wicestarostą Tadeuszem Skatułą i o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością.

Bizoń i Skatuła liczą na... współpracę z PiS-em
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 30 listopada odbyło się pierwsze spotkanie nowego starosty powiatu wodzisławskiego Leszka Bizonia z dziennikarzami. Starosta przedstawił skład zarządu powiatu wodzisławskiego. Wskazał też jaki będzie podział obowiązków.

Starosta Leszek Bizoń pokieruje Wydziałem Kontroli, Biurem Prawnym, Wydziałem Obywatelskim, Ochrony Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego, Biurem Audytu Wewnętrznego, Wydziałem Geodezji, Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami razem ze sprawami skarbu państwa, Powiatowym Zarządem Dróg i Zakładem Aktywności Zawodowej.

Tadeusz Skatuła jako wicestarosta będzie zajmował się szeroko pojętą komunikacją oraz ochroną środowiska. Będzie też odpowiadał m.in. za Wydział Administracji Architektoniczno-Budowlanej, Wydział Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych i Powiatowy Urząd Pracy.

Członek zarządu Krystyna Kuczera ma odpowiadać m.in. za Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej, Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Członek zarządu Kornelia Newy zajmie się Wydziałem Oświaty i wszystkimi powiatowymi placówkami oświatowymi.

Jan Zemło będzie nieetatowym członkiem zarządu powiatu. - Nie będzie miał podległości służbowej, ale ma takie same uprawnienia i tak samo ważny głos jak pozostali członkowie zarządu - wyjaśnił starosta Leszek Bizoń. Jan Zemło nie uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami. Zatrzymały go ważne sprawy w wodzisławskiej dzielnicy Zawada. - Trwa budowa kanalizacji, służyłem mieszkańcom pomocą - wyjaśnił swoją nieobecność. - Ale zapewniam, że będę dbał o Zawadę, dbał o Wodzisław - powiedział w rozmowie telefonicznej z naszym dziennikarzem.

Ludzie:

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski