Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nowy wóz strażacki dla Gorzyc

24.11.2018 07:00 | 0 komentarzy | art

Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Gorzyce otrzyma nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy. Mowa o OSP Gorzyce.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakup wozu będzie możliwy bo gmina pozyskała 650 tys. zł z Fundusz Sprawiedliwości. Wniosek został złożony 16 października, a już 11 dni później gmina podpisała umowę z ministrem sprawiedliwości na pozyskanie pieniędzy. Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc nie ukrywa, że to efekt lobbingu ze strony Michała Wosia, podsekretarza w ministerstwie sprawiedliwości, a także parlamentarzystów PiS – Adama Gawędy i Teresy Glenc. - Lobbowali za naszą gminą – mówi Jakubczyk.

Gmina dołoży do zakupu wozu 200 tys. zł. Co ciekawe, auto ma zostać zakupione jeszcze w tym roku. Jakubczyk nie kryje zadowolenia z takiego obrotu sprawy. - Praktycznie w ciągu dwóch lat wymienimy trzy auta – mówi wójt Gorzyc. Przypomina, że wcześniej nowe wozy otrzymały OSP Rogów i OSP Olza, a teraz auto trafi do OSP Gorzyce. Od kilku lat nowym wozem jeżdżą też strażacy z Czyżowic. - Tym samym wszystkie jednostko z terenu naszej gminy należące do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego będą miały nowoczesne wyposażenie. Cieszę się, bo jeszcze kilka lat temu mieliśmy chyba najstarszą flotę aut strażackich w powiecie, albo nawet i w całym subregionie zachodnim – mówi Jakubczyk.

(art)

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm