Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Jubilatka z Bieńkowic. Pani Maria skończyła 104 lata

04.10.2018 09:06 | 0 komentarzy | mad

Jubilatkę z okazji jej wczorajszych urodzin (3.10) odwiedził wójt gminy Grzegorz Utracki i zastępca kierownika USC Dorota Dwulecki. Goście przybyli z życzeniami oraz bukietem kwiatów.

Jubilatka z Bieńkowic. Pani Maria skończyła 104 lata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pani Maria Piszczan urodziła się 3 października 1914 roku w Sudole. Wychowywała się w licznej rodzinie. W domu była bieda, wspomina pani Maria, i kiedy chodziła do szkoły, po lekcjach pomagała sprzątać u rzeźnika w Sudole. Przed wojną pracowała przez siedem lat jako pomoc domowa, potem w fabryce kapeluszy w Raciborzu i w młynie w Bieńkowicach. W 1940 roku wyjechała do Lubeki w Niemczech, gdzie pracowała w fabryce amunicji. Wróciła na Boże Narodzenie i 2 lutego 1941 roku wyszła za mąż i zamieszkała w Bieńkowicach. Od 17. lat jest wdową, mieszka z córką Adelą.

Jubilatka cieszy się jak na swój wiek dobrym zdrowiem. Po mieszkaniu porusza się jeszcze samodzielnie, uczestniczy w niedzielnych mszach w kościele parafialnym. Pani Maria jest osobą radosną i pogodną. Humor jej nie opuszcza, podczas urodzinowego spotkania wspominała i żartowała z gośćmi. Chętnie odpowiadała na liczne pytania, opowiadała o wydarzeniach rodzinnych w dowcipny sposób, komentując niektóre historie.

(Dwa ostatnie zdjęcia w galerii przedstawiają jubilatkę w dniu swoich 100. urodzin).

Źródło: UG Krzyżanowice, opr. (mad).

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.