Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Miasto wybuduje drogę w prywatnej strefie

26.04.2018 13:00 | 10 komentarzy | mak

Miasto chce wyłożyć pieniądze na budowę drogi w strefie przemysłowej na dawnej pokopalnianej hałdzie, na której od dłuższego już czasu jej właściciel prowadzi odzysk kruszywa.

Miasto wybuduje drogę w prywatnej strefie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tereny po dawnej kopalni 1 Maja w Wodzisławiu w większości znajdują się w rękach prywatnych. - Kilka lat temu znalazł się inwestor, który zakupił hałdy i prowadzi rekultywację tego obszaru. W wyniku rekultywacji uzyska łącznie 44 hektary terenu, który można przeznaczyć pod utworzenie nowych zakładów produkcyjnych na terenie Wodzisławia. Rekultywacja się kończy, tereny są przygotowywane do stopniowego podziału – powiedział na konferencji prasowej Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śl.

Tu wróćmy do przeszłości. Tereny zostały zbyte przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń na początku 2014 r. Nowy właściciel najpierw wyciął na dużym obszarze drzewa i krzewy, a następnie stopniowo rozebrał hałdę w celu pozyskania kruszywa (którego jest tu ponad 5 mln ton). Teraz teren sukcesywnie jest przez właściciela wyrównywany. Docelowo mają powstać tu tereny inwestycyjne.

Warunek? Droga

W wodzisławskim magistracie uważają, że rozwój pokopalnianej strefy (a więc pojawienie się inwestorów) będzie możliwy, jeśli w strefie powstanie droga. Tylko niewielki fragment będzie rzeczywistym dojazdem do strefy (kilkadziesiąt metrów od ul. Mszańskiej), reszta to będzie faktycznie droga w strefie. - Podjęliśmy działania związane z uruchomieniem nowego projektu, polegającego na skomunikowaniu tych terenów. W taki sposób, by zapewnić możliwość swobodnej aranżacji włączeń do konkretnych działek, w zależności od przyszłych inwestorów - wyjaśnia prezydent.

Droga ma mieć około kilometra długości. Swój początek będzie miała od ul. Mszańskiej. Zgodnie z projektem szerokość drogi to 6 m, po jednej stronie znajdzie się chodnik. Pozwolenie na budowę jest już gotowe. Koszt inwestycji szacowany jest na około 2 mln zł.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.