Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Bo my jesteśmy, proszę państwa, na zakręcie…

16.03.2017 07:00 | 4 komentarze | web

Czy Andrzej Chroboczek zostanie powołany na stanowisko "kuratora zakretu" na drodze z Raciborza do Brzeźnicy?

Bo my jesteśmy, proszę państwa, na zakręcie…
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złośliwy komentarz tygodnia Bozydara Nosacza

Może nie wszyscy wiedzą, że jest ranking najsłynniejszych (czytaj najgroźniejszych, najtrudniejszych, najdziwniejszych, itp.) zakrętów świata. Królują w nim wiraże na trasach Formuły 1 czyli m.in. na włoskim torze Monza, belgijskim Circuit de Spa czy tureckim Istanbul Park. Ale powoli coraz słynniejszy staje się także zakręt na drodze między Miedonią i Brzeźnicą.

Od dwóch lat o ten zakręt spór toczą starosta Ryszard Winiarski i radny Dominik Konieczny. Ten drugi zarzuca starostwu (jako remontującemu drogę), że feralny skręt nie dość, że jest źle zaprojektowany, to jeszcze wykonanie odbiega od projektu. Chodzi głównie o nachylenie drogi, skutkujące według radnego, niebezpieczeństwem dla kierowców. Starosta broni projektanta i wykonawcy jak Nicei. Oczywiście strzeże równocześnie powiatowej kasy, bo inwestycja została już dawno odebrana, więc za ewentualną naprawę musiałby prawdopodobnie zapłacić powiat.

Ostatnio zamajaczyła szansa, że etap pyskówek mamy już za sobą i zacznie się rozmowa o konkretach. 8 lutego ekipa fachowców ze Starostwa i Powiatowego Zarządu Dróg, pod nadzorem Komisji Rewizyjnej powiatu, udała się na zakręt do Brzeźnicy. Tam, przy pomocy fachowego sprzętu, dokonano pomiarów. Podobno potwierdziły one rozbieżności w stosunku do projektu dochodzące do 3,4 proc. Zanim jednak oponenci starosty zdążyli otworzyć szampana, do akcji wkroczył Andrzej Chroboczek – członek zarządu powiatu. Już na drugi dzień wysłał on na front kolejną ekipę mierniczą w podobnym składzie, ale tym razem już bez nadzoru radnych. I wyszło na to, że nie jest już tak źle, jak poprzedniego dnia. Cud? Ależ nic podobnego. Jak wyjaśnił Andrzej Chroboczek w piśmie do przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Katarzyny Dutkiewicz, po prostu pomiary przeprowadzono przy „bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych”.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie:

Andrzej Chroboczek

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski