Czwartek, 27 lutego 2020

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Straż pożarna z Zawady najlepszą jednostką OSP powiatu wodzisławskiego według czytelników „Nowin Wodzisławskich”

29.12.2016 07:58 | 0 komentarzy | art

Ochotnicza Straż Pożarna z Zawady zwyciężyła w konkursie na Najlepszą Jednostkę OSP Powiatu Wodzisławskiego, zorganizowanym przez „Nowiny Wodzisławskie”. Konkursowi patronowali Starosta Powiatu Wodzisławskiego Ireneusz Serwotka oraz Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu st. kpt. Marek Misiura. Sponsorami konkursu były firmy Fire-System oraz Olszar.

Straż pożarna z Zawady najlepszą jednostką OSP powiatu wodzisławskiego według czytelników „Nowin Wodzisławskich”
Prezes OSP Zawada Janusz Rassek, naczelnik tej jednostki Henryk Rassek, prezes Wydawnictwa Nowiny Arkadiusz Gruchot, przedstawiciel firmy Fire-System Leszek Szyroki, starosta Ireneusz Serwotka i zastępca komendanta PSP mł. bryg. Rafał Adamczyk.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zaproszenie prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Wodzisławiu Piotra Mikołajczyka, konkurs podsumowaliśmy podczas zebrania świąteczno-noworocznego, w którym udział wzięli przedstawiciele jednostek OSP, a także zaproszeni przez strażaków goście: m.in. starosta powiatu wodzisławskiego Ireneusz Serwotka, zastępca komendanta PSP w Wodzisławiu mł. bryg. Rafał Adamczyk (komendant Marek Misiura nie mógł być obecny), senator RP Adam Gawęda, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach Jerzy Szkatuła, prezes Wydawnictwa Nowiny Arkadiusz Gruchot

W przeciągu niespełna 9 miesięcy - od marca do listopada - przedstawiliśmy na łamach „Nowin Wodzisławskich” wszystkie jednostki OSP powiatu wodzisławskiego. Do prezentacji dołączaliśmy kupon. Kupon należało wyciąć i ze wpisaną nazwą jednostki wysłać do naszej redakcji lub wrzucić do jednej z kilku urn, które znajdowały się w urzędach gmin powiatu wodzisławskiego. Jednostka z Zawady otrzymała prawie połowę z nieco ponad 1600 głosów, oddanych przez czytelników„Nowin Wodzisławskich”. Wskazano ją dokładnie na 794 kuponach. - Jesteśmy bardzo zaszczyceni tym wyróżnieniem i sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy na naszą jednostkę głosowali i chcemy zapewnić, że będziemy w dalszym ciągu czynić starania, żeby utrzymać wysoki poziom naszej straży - powiedział Janusz Rassek, prezes OSP Zawada, który wspólnie z naczelnikiem tej jednostki Henrykiem Rasskiem odebrali dwa bony o łącznej wartości 2000 zł do wykorzystania przez jednostkę z Zawady u sponsorów konkursu: Fire-System z Mszany (1000 zł) oraz Olszar z Radlina (1000 zł).

- Przez kilka miesięcy wszystkie jednostki zostały zaprezentowane w „Nowinach Wodzisławskich”. To była dobra promocja dla strażaków, okazja do pokazania własnych tradycji, do pochwalenia się swoimi osiągnięciami – powiedział Ireneusz Serwotka. - Bank rozbili bracia Rasskowie, czego im bardzo gratuluję. I choć wygrać mogła tylko jedna jednostka, to tak naprawdę zwycięzcami są wszystkie straże OSP w powiecie, za ich zaangażowanie, za ich pomoc w naszych działaniach– podkreślił Rafał Adamczyk.

Artur Marcisz

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS), sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski