Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

W tym roku mniej na zakup sprzętu dla szpitala

07.12.2016 13:00 | 1 komentarz | mak

Powiat chciał przekazać szpitalowi milion złotych na zakup sprzętu, ale kwotę trzeba będzie rozłożyć na dwie transze – całej nie uda się wydać w tym roku.

W tym roku mniej na zakup sprzętu dla szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedawno powiat informował, że przekaże szpitalowi milion złotych na zakup sprzętu. Decyzja miała związek z sygnałami od mieszkańców o złych warunkach na szpitalnych oddziałach (np. na oddziale wewnętrznym II w Rydułtowach) i brakach w wyposażeniu. Okazuje się jednak, że nie cała kwota zostanie wykorzystana w tym roku. – Na zakup najpotrzebniejszego sprzętu i wyposażenia medycznego zostanie przeznaczone w tym roku 470 tys. zł. Pierwotnie planowaliśmy milion złotych, jednak ze względu na przepisy dotyczące zamówień publicznych dyrekcja szpitala nie byłaby w stanie wykorzystać tych pieniędzy do końca roku – mówił na spotkaniu z dziennikarzami wicestarosta Grzegorz Kamiński.

– Chodzi o zasady przetargów unijnych, których czas trwania wynosi od 3,5 do 4 miesięcy – wyjaśniła dyrektor szpitala, Dorota Kowalska. Do końca grudnia szpital zakupi m.in. łóżka porodowe, łóżka szpitalne, inkubator noworodkowy, respirator noworodkowy, KTG z telemetrią, kardiomonitor czy artroskop na oddział urazowo–ortopedyczny. Druga transza pieniędzy na zakupy, czyli 530 tys. zł, zostanie przekazana przez powiat w przyszłym roku. Dyrektor Dorota Kowalska mówiła też o tym, że konieczna była decyzja o przeprowadzeniu remontów w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu. Wykonano tam roboty malarskie, wymianę wykładzin na parterze, remont pomieszczeń rejestracji i zamontowanie kurtyny powietrznej nad wejściem. Remont przeprowadzono też w pomieszczeniach tzw. nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Rydułtowach, gdzie dokonano wymiany stolarki drzwiowej i częściowo okiennej, wymiany wykładzin, montażu klimatyzacji w pomieszczeniach poczekalni chorych, montażu oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.

(mak)

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski