Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Asfaltowa dżungla. Ludzie straszą gminę rachunkami za mechanika

26.11.2016 13:00 | 0 komentarzy | ma.w

Trzy sprawy drogowe do pilnego załatwienia zgłosili burmistrzowi na sesji radni Kocem, Czogała i Długosz. Temat drogi bojanowskiej wrócił na obrady już trzeci raz.

Asfaltowa dżungla. Ludzie straszą gminę rachunkami za mechanika
Józef Kocem załamuje ręce nad stanem drogi Samborowice - Krzanowice. Herbert Czogała twierdzi, że na drodze przez Bojanów ciężarówki spychają inne auta do rowu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Józef Kocem apeluje do Andrzeja Strzedulli, aby nacisk w rozmowach ze starostą kładł na remont drogi Samborowice – Krzanowice. – Jest w fatalnym stanie, a gros krzanowiczan jeździ tamtędy do miasta – wyjaśnia. Burmistrz twierdzi, że starosta Ryszard Winiarski ma świadomość problemu z drogą do Krzanowic, ale zasłania się dużym kosztem jej remontu, liczonym w milionach złotych. – Jesteśmy w stałym kontakcie w tej sprawie. Nie ma jednak deklaracji terminowej – wyjaśniał na sesji A. Strzedulla. Ubolewał, że rządowe dotacje na remont dróg powiatowych "idą" w dużych ilościach na tereny częstochowskie. – Albo mają większe potrzeby, albo w urzędzie marszałkowskim znają sposób na lepsze efekty starań. Zachodnia część województwa jest gorzej traktowana – skwitował.

Herbert Czogała przypomniał burmistrzowi po raz trzeci, że droga z Bojanowa do Krzanowic jest pełna odrostów na drzewach przydrożnych. Wielu kierowców, zwłaszcza samochodów ciężarowych spycha innych użytkowników ruchu w kierunku rowów, bo nikt nie chce wjechać na drzewa. – Jeżdżą środkiem albo lewym pasem. Potrzebny jest wniosek do zarządcy drogi, aby powycinali te odrosty – stwierdził Czogała. Burmistrz Strzedulla obiecał ponowić apel gminny w Katowicach, w zarządzie dróg.

Przewodniczący rady Jan Długosz wskazał ulicę księdza Kwitka w Krzanowicach jako podziurawioną do tego stopnia, że przypomina bardziej polną drogę niż asfaltową. –

Trzeba to połatać, bo ludzie straszą, że będą przynosili do gminy rachunki od mechanika za ustawianie zbieżności w samochodzie – zakończył szef krzanowickiej rady.

(ma.w)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Jan Długosz

Jan Długosz

Radny gminy Krzanowice

Józef Kocem

Józef Kocem

Radny gminy Krzanowice

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski