Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Przy dworcu w Suminie powstała siłownia [INFOGRAFIKA]

26.10.2016 15:18 | 4 komentarze | acz kama

Na terenie zabytkowego dworca w Suminie powstała siłownia. Jest dostępna dla wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu.

Przy dworcu w Suminie powstała siłownia [INFOGRAFIKA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siłownia znajduje się w Suminie przy budynku byłego dworca PKP, w którym odbywają się zajęcia Warsztatu Aktywnej Integracji.


Sprzęty, które wchodzą w jej skład pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała:

  • Orbitrek wraz z wyciskaniem siedząc- aktywuje ruch bioder, barków, ramion oraz nóg.
  • Biegacz - wzmacnia mięśnie i stawy nóg, aktywuje ruch bioder, zwiększa ruchomość stawów kolanowych i biodrowych oraz poprawia zmysł równowagi ciała. 
  • Wahadło - buduje mięśnie i wzmacnia koordynację ruchową. Aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych, wzmacnia mięśnie brzucha i pleców.
  • Wioślarz - wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców.
  • Motylek - wzmacnia mięśnie ramion, pleców, grzbietu. Pomaga w utrzymaniu poprawnej postawy ciała.
  • Rowerek oraz trzy ławki z rowerkami - wzmacniają mięśnie nóg i dolne partie ciała, poprawia ruchomość stawów kończyn dolnych, koordynację ruchową i ogólną kondycję.
  • Stepper - wzmacnia mięśnie nóg i pośladków oraz poprawia wydolność organizmu.

Treningi na świeżym powietrzu przynoszą więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu. Ćwicząc w siłowni zewnętrznej szybciej spalamy kalorie i poprawiamy naszą kondycję. Powstała siłownia jest dostępna nie tylko dla uczestników Warsztatu Aktywnej Integracji, ale również dla wszystkich chętnych, którzy chcą wzmocnić swoją kondycję oraz poprawić odporność organizmu.

Inwestycja jest jednym z działań podjętych przez Powiat Rybnicki w ramach projektu „Program integracji społecznej i zawodowej w powiecie rybnickim”

W ramach projektu Powiat Rybnicki – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku - od stycznia realizuje działania w Warsztacie Aktywnej Integracji skierowane do osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Rybnickiego. Siedzibą Warsztatu jest budynek byłego dworca PKP w Suminie gm. Lyski. Uczestnikami projektu jest 15 osób pełnoletnich, niepełnosprawnych, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
(acz)

Miejsce wydarzenia: