Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Kto pokona Magdę Gesler

11.10.2016 19:46 | 0 komentarzy | OQL, OK

Każdy, kto nie lubi jesiennej szarugi, mógł dzisiejsze popołudnie spędzić w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Raciborzu. Było gwarno, wesoło i kolorowo, a co najważniejsze, można było nie tylko obserwować kulinarne zmagania, ale i próbować przygotowywanych na miejscu potraw.

Kto pokona Magdę Gesler
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczny konkurs na najlepszą sałatkę jarzynową zgromadził sześć drużyn reprezentujących Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej Św. Notburgi, DPS „Złota Jesień”, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz DDPS z Raciborza a także zaprzyjaźniony z nim Dom Dziennego Pobytu nr 5 z Kędzierzyna-Koźla.

W jury zasiedli szefowie kuchni Joanna Gąsior (restauracja „Opavska”) i Aleksander Drozd (restauracja „Shiro”), którzy doceniając kunszt kulinarny i ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników konkursu, przyznali trzy główne nagrody. Mistrzem sałatki jarzynowej został zespół gości z Kędzierzyna-Koźla, za którym uplasowała się męska drużyna z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Trzecim miejscem doceniono panie z Domu św. Notburgii, które wyróżniały się wśród wszystkich ekip specjalnie przygotowanymi na tę okazję fartuszkami i czepkami. Na koniec było wspólne biesiadowanie przy suto zastawionym stole, więc kto nie był, niech żałuje.

OK