środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

PKP Intercity rozważa tańsze bilety do Czech

03.02.2016 07:15 | 4 komentarze | mk

Spółka odpowiedziała na apel prezydenta Wodzisławia o przygotowanie korzystniejszej cenowo oferty biletów do Ostrawy czy Pragi.

PKP Intercity rozważa tańsze bilety do Czech
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wygląda na to, że apel prezydenta Mieczysława Kiecy do PKP Intercity o tańsze bilety pociągowe do Czech przyniesie efekt. Przewoźnik właśnie odpisał, że po pierwsze nie zdawał sobie sprawy z dysproporcji między cenami własnymi, a ofertą czeskich przewoźników, a po drugie, że postara się przygotować korzystny cennik. Choć nie dla wszystkich.

Jak dziś wygląda sytuacja? Podróż pociągiem Intercity do Pragi w drugiej klasie kosztuje 264 zł, a w pierwszej klasie 414 zł. Do tego należy dopłacić 17 zł za miejscówkę. Podróż czeskimi pociągami z Bohumina do Pragi jest znacznie tańsza.

– Na odcinku Bohumin – Praga mamy do dyspozycji trzech czeskich przewoźników, jednego narodowego i dwa prywatne. Bilety kosztują około 40 - 50 zł, tak więc w cenie jednego biletu Intercity czeskim pociągiem może jechać cała rodzina - wyjaśnia Mieczysław Kieca. A podróż odbywa się m.in. pociągami pendolino. Przy odpowiednio wczesnej rezerwacji bilet można kupić nawet za 16 zł. A najdroższa wersja premium kosztuje około 200 zł. Oczywiście trzeba jeszcze doliczyć dojazd do Bogumina, ale to już niewielki wydatek. Pociągiem Kolei Śląskich dojedziemy za 8,20 zł (6,20 do Chałupek plus 2 zł dopłaty do Bohumina). Są też osoby dojeżdżające do Bohumina autem. Zostawiają auto na darmowym parkingu i wsiadają do pociągu.

Prezydent Kieca zwrócił się więc do PKP Intercity o wprowadzenie znacznie tańszego cennika pociągów relacji Wodzisław Śl. - Praga, jeśli polski przewoźnik chciałby mieć klientów z naszych miast i być konkurencyjny do czeskich firm kolejowych. 18 stycznia PKP Intercity odpisało prezydentowi. Zapowiedziało rozważenie wprowadzenia zupełnie innej taryfy dla wszystkich gmin pogranicza polsko-czeskiego. - Poinformowano nas, że już wdrożono odpowiednie rozmowy z partnerem czeskim. Tego typu zmiana wymaga porozumienia odnośnie taryf w połączeniach międzynarodowych. I poinformowano nas, że już niedługo zostanie przedstawiona znacznie bardziej korzystna oferta dla mieszkańców szeroko rozumianego pogranicza polsko-czeskiego, ale nie chcą informować o szczegółach do momentu podpisania porozumień ze stroną czeską - kończy prezydent.

(tora)


Na odcinku Bohumin – Praga mamy do dyspozycji trzech czeskich przewoźników, jednego narodowego i dwa prywatne. Bilety kosztują około 40 - 50 zł, tak więc w cenie jednego biletu Intercity czeskim pociągiem może jechać cała rodz

Materiał zewnętrzny

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.