Czwartek, 5 grudnia 2019

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Uczniowie G5 wygrali Igrzyska Mistrzów Kodowania

22.11.2015 10:38 | 0 komentarzy | (q)

Gimnazjum nr 5 z Raciborza zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Igrzyska Mistrzów Kodowania”, organizowanym w ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Uczniowie G5 wygrali Igrzyska Mistrzów Kodowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nagroda główna przyznana została za organizację najciekawszych wydarzeń, promujących kodowanie w każdym wieku, jako kluczową kompetencję przyszłości. Zwycięska szkoła szczególnie wyróżniła się poprzez organizację „odwróconych zajęć” kodowania, podczas których to uczeń stał się mentorem dla nauczyciela.

W październiku odbyła się trzecia edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce. W ramach wydarzenia na terenie całego kraju zorganizowanych zostało 2233 debat, konferencji, szkoleń i warsztatów. Tak duża liczba spotkań uplasowała Polskę na pierwszym miejscu wśród krajów biorących udział w Tygodniu Kodowania.

Spośród kilkudziesięciu wydarzeń zgłoszonych do konkursu, pierwsze miejsce zajęły warsztaty „Festiwal kodowania w G5”, zorganizowane przez Gimnazjum nr 5 im Jana Pawła II w Raciborzu. Zwycięska placówka została nagrodzona za jedną z najciekawszych idei warsztatów, które miały pokazać nauczycielom w szkole, dyrekcji oraz innym pracownikom szkoły, że uczniowie wykorzystują komputery nie tylko do przeglądania portali społecznościowych.