Zdrowie
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będzie nowy punkt wymazowy w powiecie wodzisławskim? Dyrektor Kowalik: "Czynimy o niego starania"

Być może już za kilka dni na terenie gminy Lubomia zostanie otwarty nowy punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa. Ma on rozładować długie kolejki oczekujących przed punktami w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach

Będzie nowy punkt wymazowy w powiecie wodzisławskim? Dyrektor Kowalik: "Czynimy o niego starania"
Od kilku dni gigantyczne kolejki aut tworzą się przed punktami pobrań wymazów drive-thru w Wodzisławiu Śl. i w Rydułtowach.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Nawet kilka godzin w kolejce do punktu wymazowego czeka tych, którzy muszą przetestować się w kierunku Covid-19. Taka sytuacja jest w wielu miastach w Polsce, także w naszym regionie. Od kilku dni gigantyczne kolejki aut tworzą się przed punktami pobrań wymazów drive-thru w Wodzisławiu Śl. i w Rydułtowach. Ma to oczywiście związek ze znacznie większą liczbą osób kierowanych na wymazy w kierunku Covid-19.

Nowy punkt w Nieboczowach?

Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. wraz ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śl. czyni starania o otwarcie kolejnego punktu pobrań wymazów na obecność koronawirusa. To oczywiście odpowiedź na obecną trudną sytuację w punktach wymazowych w regionie, w których z powodu gwałtownego wzrostu liczby zachorowań przekroczone zostały wszelkie normy wydolności tych punktów. Jak przekazuje dyrektor lecznicy Krzysztof Kowalik nowy punkt miałby być uruchomiony od 1 lutego na terenie Nieboczów w gminie Lubomia. Nowy punkt wymazów ma spowodować że mieszkańcy z m.in. Gorzyc, Godowa, czy właśnie Lubomi nie będą już musieli już jeździć na testy do szpitala w Wodzisławiu Śl. lub Rydułtowach. - W chwili obecnej oczekujemy na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia - informuje szef PPZOZ-u.

Punty będą czynne dłużej

Nie czekając na odpowiedź NFZ-tu w sprawie uruchomienia nowego punktu wymazowego, kierownictwo PPZOZ-u podjęło decyzję o wydłużeniu godzin pracy przyszpitalnych punktów. Ten zlokalizowany przy Szpitalu w Wodzisławiu Śl. będzie czynny od poniedziałku do piątku między 8.00 a 19.00, w soboty i niedziele między 9.00 a 17.00. Natomiast punkt przy Szpitalu w Rydułtowach od poniedziałku do piątku będzie działał od: 12.00 do 19.00, a w soboty i niedziele od: 12.00 do 17.00. Nowe godziny obowiązują od 1 lutego.

Policja wspiera służby porządkowe

W związku z trudną sytuacją w rejonach punktów pobrań znajdujących się na terenie powiatu wodzisławskiego Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śl. zdecydowała o skierowaniu tam dodatkowych sił. Policjanci będą wspierać służby porządkowe pracujące na miejscu, aby nie dochodziło do tamowania dróg. Przede wszystkim, aby wjazd i wyjazd ze szpitali był przejezdny dla służb ratunkowych. - Apelujemy, aby kierowcy przyjeżdżający samochodem do punktu pobrań bezwzględnie stawiali się na wymaz o wyznaczonej godzinie. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu, osoby kierowane na wymaz są objęte kwarantanną domową. Przypominamy, iż to głównie od dyscypliny kierowców zależy, czy przeprowadzenie badań przez personel medyczny przebiegnie sprawnie - zwraca uwagę oficer prasowy Małgorzata Koniarska.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3441 wiadomości, 5502 komentarze w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wrr (46.134. * .185) 28.01.2022 07:35

Zamiast zrobić drugio w mieście powiatowym gdzie najwięcej ludzi to będą te punkty rozesrywać po powiecie. Może zróbcie to w Skrbeńsku, żeby jeszcze więcej ludzi miało daleko i zero dojazdu!

~PeOwiec (155.133. * .231) 27.01.2022 15:32

do covid przecież kowolik z tego nic nie ma bo to robią firmy zewnętrzne które kasują od nfz a tak na marginesie nie trzeba robić kolejnego punktu tylko zwiększyć obsadę tych istniejących i kolejki się skończą raz dwa

MichalGR 27.01.2022 13:21

Na co komu te punkty?

~CovidBiznes (109.166. * .49) 27.01.2022 13:05

Po co mnożyć koszty jak dochód będzie ten sam? Kowalik nie daj się motłochowi.