Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Radna Biskup pyta czy do szpitala rejonowego przyjdą nowe pielęgniarki?

27.11.2020 16:46 | 4 komentarze | ma.w

Członkini klubu PiS w Radzie Powiatu Raciborskiego złożyła interpelację do starosty raciborskiego z pytaniami o personel pielęgniarki z Gamowskiej. Chciała je zadać na listopadowej sesji rady, ale wskutek problemów technicznych (dotknęły kilkoro radnych, głównie z opozycji) - mimo prób - nie udało jej się tego dokonać.

Radna Biskup pyta czy do szpitala rejonowego przyjdą nowe pielęgniarki?
Elżbieta Biskup radna powiatu raciborskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pytania z interpelacji radnej Elżbiety Biskup:

1. Czy wiadomo Panu, ile młodych pielęgniarek, po dyplomie na kierunku pielęgniarskim naszej PWSZ przyjął nasz szpital w ostatnim czasie? Pytam w kontekście tego, ze kierunek pielęgniarski na PWSZ w Raciborzu miał być tzw. kuźnią talentów zawodu pielęgniarskiego i ogromnym wsparciem merytorycznym dla służby zdrowia w naszym powiecie.

2. Czy wiadomo Panu o jakichkolwiek staraniach dyrektora szpitala, aby przeanalizować płace pielęgniarek w naszym raciborskim szpitalu względem szpitali w Gliwicach, Jastrzębiu – Zdroju czy też Wodzisławiu Śląskim? Kwota 7 600 zł dla pielęgniarek, o czym wspominał na Komisji Zdrowia dyrektor szpitala to kwota za nadgodziny, z premią covidową - po prostu za „morderczą” i znakomitą ich pracę, czy dyrektor szpitala oprócz stwierdzenia, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla personelu pielęgniarskiego, próbował orientować się, jak to się ma w innych, ościennych szpitalach, że tam można a w Raciborzu nie?!

3. Jeżeli dyrektor szpitala w Raciborzu z jakichkolwiek nieobiektywnych względów nie może zrobić rozeznania płacowego dla swojego personelu, to może powinien to zrobić nasz Starosta, chociażby z uwagi na fakt, że osoby zatrudnione w naszym, raciborskim szpitalu to w głównej mierze mieszkańcy powiatu raciborskiego i są to ich miejsca pracy, które należy chronić i o nie dbać?

4. Odnośnie środków czystości, tych higienicznych czy dyrektor szpitala mógłby podać nazwę asortymentu, ewentualnie udokumentować zdjęciem (magazyn środków czystości szpitala jest prawdopodobnie w jego części covidowej?) tego asortymentu przeznaczonego dla personelu pielęgniarskiego? Czy to są środki higieniczne ze specjalnego zestawu dla szpitali, czy są to środki z tzw. wyboru z zapytania o cenę?

E. Biskup zaznaczyła, że liczy na odpowiedź w ciągu 14 dni, gdyż na poprzednie wyjaśnienia ze szpitala przyszło jej czekać ponad miesiąc.