Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wodzisław Śl.: będzie więcej łóżek dla pacjentów covidowych

13.11.2020 11:56 | 0 komentarzy | juk

Wraz ze wzrostem pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji rośnie liczba zabezpieczanych dla nich łóżek. W Wodzisławiu Śl. od początku grudnia będzie ich już 80.

Wodzisław Śl.: będzie więcej łóżek dla pacjentów covidowych
W Wodzisławiu Śl. oddziały covidowe funkcjonują w dwóch lokalizacjach: w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej oraz w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku ze zwiększającą się liczbą chorych wymagających hospitalizacji w szpitalach przeznaczane są kolejne łóżka dla zakażonych koronawirusem. Również w Wodzisławiu Śl. Łóżek przybędzie zarówno w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej jak i w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc.

Przypomnijmy, że 27 października w PPZOZ-ie zaczął funkcjonować oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Został on utworzony w części oddziału chirurgii ogólnej. Dla pacjentów przygotowywano 20 łóżek, w tym 5 z respiratorami z kardiomonitorami. Jak przekazuje nam Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. od 1 grudnia liczba łóżek się powiększy. - Decyzją wojewody śląskiego liczba miejsc dla pacjentów na tym oddziale wzrośnie do 40 - mówi. Raczkowski dodaje, że bez zmian pozostaje liczba łóżek respiratorowych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Co ciekawe oddział dla pacjentów covidowych został ulokowany również w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc. Jak tłumaczy nam rzecznik prasowy wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, wyznaczono tam 40 łóżek dla zabezpieczenia zakażonych pacjentów wymagających hospitalizacji. - Zdajemy sobie sprawę, iż nawet jeśli na początku nie uda się stworzyć aż tylu miejsc, to najpierw będzie ich mniej i ta baza będzie stopniowo rozszerzana - mówi nam pani rzecznik.

Do tematu wrócimy na łamach najbliższego wydania Nowin Wodzisławskich.