Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Pożegnanie lata RCK

Start 02.09.2017 o godz. 18:30 wstęp wolny

Sprawdź, jakie atrakcje przygotowało Raciborskie Centrum Kultury na "Pożegnanie Lata".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedna z atrakcji to Narodowe Czytanie, które odbędzie się 2 września o godzinie 18.30 na raciborskiej przystani kajakowej. W tym roku wspólnie będziemy czytać "Wesele" Wyspiańskiego. lKażdy uczestnik Narodowego Czytania 2017 (słuchający i czytający) otrzyma pamiątkowy dyplom. Będzie również możliwość odbicia pieczątki Narodowego Czytania 2017 we własnej książce.

- Inną propozycją tego dnia (2 września) jest koncert Swing Pigs & Madalena João, który również odbędzie się na raciborskiej przystani kajakowej, o godzinie 20.00 - informuje Patrycka Kowalska z RCK.

Swing Pigs to słowiański dziesięciostrunowy duet skrzypcowo-gitarowy. Na szalonych skrzypcach gra Rosjanin - Alexey Aslamas, a na żywiołowej gitarze Słowak - Samuel Pauč. W ich repertuarze znajdziemy klasykę, swing, blues, soul, jazz i folklor, wszystko okraszone słowiańskim duchem. Zespołowi towarzyszyć będzie wokalistka Madalena João o afrykańskich korzeniach. Laureatka wielu konkursów i telewizyjnych programów, ambasadorka UNICEF-u, współpracująca zarówno z filharmonią, jak i z teatrem w musicalu „Hair”. Śpiewa w stylu pop, soul, RnB, funky, reggae, jazz i swing.

Wstęp wolny.

źródło: RCK, oprac. żet