środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Nie marnuj! Biblioteka zaprasza na spotkanie z Sylwią Majcher

Start 10.10.2020 o godz. 19:00 wstęp wolny

To spotkanie obowiązkowe dla wszystkich gotowych podjąć wyzwanie bardziej świadomego ekologicznie życia. Już w sobotę 10 października gościem Nocy Bibliotek będzie Sylwia Majcher-specjalistka Zero Waste, autorka bestsellerowych książek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sylwia Majcher - dziennikarka, autorka książek „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania Zero Waste.” Regularnie opowiada o kwestiach związanych z niemarnowaniem jedzenia, ochroną środowiska i racjonalnym wykorzystywaniu zasobów planety w gazetach, radiu i telewizji – między innymi w Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Radio Zet czy Onet Rano. Z dumą współtworzy i jest ambasadorką pierwszej w Polsce kampanii edukacyjnej #wrocławniemarnuje. Inspiracji szuka w podróży, uwielbia lokalne targowiska i poznawanie świata przez pryzmat talerza.

W trakcie spotkania w raciborskiej bibliotece Sylwia Majcher będzie przekonywać, że z produktów, które najczęściej trafiają do śmietnika można serwować wyśmienite dania, podpowie jak unikać nadmiaru i robić racjonalne zakupy, a także opowie o skali marnowania jedzenia i wpływu, jaki porzucone odpadki mają na środowisko.

- Niewątpliwą gratką dla wszystkich uczestników będą mini warsztaty, w ramach których pod okiem Sylwii Majcher wykonamy torby bez użycia maszyny. Dlatego zachęcamy wszystkich do przyniesienia starych, niepotrzebnych koszulek, które posłużą za materiał – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 19.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 32 415 37 24 wew.23.

Spotkanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.