środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Michał Fita potwierdza start w wyborach. "Mamy dość straconych szans"

10.09.2018 12:40 | 10 komentarzy | żet

Radny Michał Fita dołączył do grona kandydatów na prezydenta Raciborza. W poniedziałek 10 września wygłosił przed dziennikarzami oficjalnie oświadczenie w tej sprawie.

Michał Fita potwierdza start w wyborach. "Mamy dość straconych szans"
Michał Fita (w środku) potwierdził swój start w wyborach na prezydenta Raciborza. Podczas spotkania z dziennikarzami towarzyszyli mu Marian Czerner oraz Anna Szukalska.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konferencja prasowa została zorganizowana w samo południe 10 września przy Moście Zamkowym w Raciborzu. Wybór miejsca spotkania nie był przypadkowy. M. Fita podkreślił, że zależy mu na łączeniu ludzi oraz prowadzeniu dialogu, a nie na podziałach.

- Mamy dość straconych szans i niewykorzystanych możliwości - powiedział kandydat na prezydenta. Towarzyszyli mu były prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu Marian Czerner oraz radna miejska Anna Szukalska, która na co dzień pracuje w Starostwie Powiatowym w Raciborzu jako Rzecznik Praw Konsumentów. Michał Fita przyznał, że skompletował już listę kandydatów do Rady Miasta Racibórz, jego komitet wyborczy nie wystawi natomiast kandydatów do rady powiatu.

Podczas spotkania na moście M. Fita przypomniał, że jest rodowitym raciborzaninem, pełniąc dwukrotnie mandat radnego zdążył już zdobyć doświadczenie samorządowe, ponadto kierując Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaznajomił się z tematyką pozyskiwania funduszy, m.in. unijnych oraz ministerialnych.

M. Fita nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, argumentując że przyjdzie jeszcze na to czas. Zapowiedział, że wkrótce uruchomiona zostanie strona internetowa oraz profil na portalu społecznościowym Facebook, na których KWW Michała Fity będzie informować o programie wyborczym oraz personaliach kandydatów do rady miasta. - Wspólnie zmieniajmy to miasto na lepsze - zakończył.

Michał Fita jest piątą osobą, która oficjalnie potwierdziła zamiar kandydowania na prezydenta Raciborza. Do tej pory zrobili to również: Mirosław Lenk, Robert Myśliwy, Dariusz Polowy (uzyskał poparcie Prawa i Sprawiedliwości) oraz Anna Ronin. Oficjalnie startu w wyborach na prezydenta Raciborza nie potwierdziła natomiast Ludmiła Nowacka - była wiceprezydent Raciborza, obecnie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.


Oświadczenie KWW Michała Fity [PDF]

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu