środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Anna Ronin i Dawid Wacławczyk spotkali się z wyborcami [WIDEO]

28.11.2014 00:23 | 8 komentarzy | żet

- Za Anną Ronin nie ma tajemniczego fotela, a ja jestem gwarantem tego, że z urzędu miasta znikną słowa "przedłużenie", "powierzenie" - mówił na początku spotkania Dawid Wacławczyk, lider RSS Nasze Miasto, dodając, że zwycięstwo Anny Ronin w wyborach prezydenckich wprowadzi nową jakość rządzenia Raciborzem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To liderowi NaM-u przypadło zreferowanie programu, który zamierza zrealizować jako wiceprezydent u boku Anny Ronin wespół z wprowadzonymi do rady miasta radnymi. Wyraził również nadzieję, że tak jak dotychczas Mirosław Lenk realizował wiele podsuwanych mu przez opozycję pomysłów, tak po zwycięstwie Anny Ronin radni "nowej" opozycji będą wspierać projekty dobre dla Raciborza, nie oglądając się na przynależność partyjną.

W czasie spotkania Anna Ronin i Dawid Wacławczyk odpowiedzieli na wiele pytań, które zadawali zarówno ludzie związani z duetem Ronin-Wacławczyk, jak i byli (i obecni) radni z obozu Mirosława Lenka, wreszcie również zwyczajni mieszkańcy Raciborza. Wyborcy każdą odpowiedź swoich faworytów nagradzali gromkimi brawami.

Ograniczenie wydatków w administracji, przejrzyste działanie urzędu, zatrudnienie specjalistów zajmujących się obsługą przedsiębiorców oraz ściąganiem do miasta inwestorów, podjęcie starań o remonty dróg do Pietrowic Wielkich i Rud (kierunek Gliwice), sprawiedliwe wydatkowanie środków na sport, współpraca z organizacjami samorządowymi, przemyślane wydatkowanie środków pochodzących z funduszy unijnych - to główne, znane już z materiałów wyborczych kandydatów, tematy, które zostały poruszone w czasie spotkania.

Nowością było podanie, już na początku konferencji, kilku nazwisk osób aktywnie wspierających Annę Ronin i RSS Nasze Miasto. Wymieniono m. in.: Pawła Sassowsky'ego, Jacka Sochackiego, Henryka Marcinka, Piotra Ćwika, Justynę Szyndler, Jakuba Michalaka.

Choć Anna Ronin i Dawid Wacławczyk dali się w kilku miejscach wprowadzić na minę (np. wtedy, gdy Anna Ronin pozytywnie oceniła pracę pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych - takiego stanowiska nie ma), to ich odpowiedzi w większości spotykały się z pozytywnym przyjęciem zgromadzonych w sali Hotelu Racibor osób.

Wojtek ŻołneczkoLudzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.