Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Eugeniusz Wala przewodniczącym rady powiatu, Zalewski przepadł

26.11.2014 11:45 | 1 komentarz | tora

Nie doszło do zmiany na stanowisku przewodniczącego rady powiatu. Podobnie jak w poprzedniej kadencji funkcję tę pełnić będzie Eugeniusz Wala, radny Wspólnoty Samorządowej wybrany w okręgu Godów, Mszana, Marklowice.

Eugeniusz Wala przewodniczącym rady powiatu, Zalewski przepadł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyboru dokonała rada powiatu 26 listopada na pierwszej sesji nowej kadencji. Eugeniusz Wala uzyskał w głosowaniu tajnym 16 głosów z 26 uczestniczących w głosowaniu. Drugim z kandydatów był Ryszard Zalewski (PiS), który zdobył 9 głosów. Jeden z radnych oddał głos nieważny. Na sesji nieobecny jest radny Mateusz Góral z Rydułtów.
Kandydaturę Eugeniusza Wali zgłosił Leszek Bizoń, radny Wspólnoty Samorządowej z Lubomi. - Jego wybór to gwarancja sprawności działania rady i jej godnego reprezentowania - argumentował Leszek Bizoń. Teresa Glenc, radna PiS zgłosiła z kolei kandydaturę Ryszarda Zalewskiego. Jak mówiła kolega Ryszard jest człowiekiem, który nadaje się na ten urząd. - Będąc dwie kadencje radnym miejskim w Wodzisławiu Śl. zawsze blisko problemów mieszkańców - mówiła radna.
Przed głosowaniem radny Andrzej Kania z PiS zapytał kandydatów, czy zachowają parytet w radzie. Eugeniusz Wala odparł, że nie wie za bardzo o jaki parytet chodzi. - Płci? Większościowy? Ale zaznaczam, że to nie ja ustalam, kto będzie w prezydium tylko rada - mówił. Andrzej Kania doprecyzował, że chodziło mu o parytet płci.  - Mam nadzieję, że będziemy na tyle dżentelmenami, że panie zasiądą w prezydium i zarządzie - mówił radny.
Ryszard Zalewski odpowiadając na pytanie stwierdził: - Jeżeli taka będzie możliwość i wola radnych, to można tego przestrzegać - mówił radny Zalewski.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm