Wiara
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak usłyszeć Boga w świecie sukcesów, osiągnięć, medali, stanowisk i top-modelek?

Siostra Dolores z klasztoru Annuntiata z Raciborzu pisze o nawróceniu.

Jak usłyszeć Boga w świecie sukcesów, osiągnięć, medali, stanowisk i top-modelek?
- Dzięki Ewie doświadczyłam w moim życiu, że spotkanie z człowiekiem wiary, może być dla nas największym nawróceniem, które daje NOWE Życie... - pisze siostra Dolors. Zdjęcie ilustracyjne (Freepik).

Zanim nastąpiło jego nawrócenie, św. Ignacy Loyola był złym człowiekiem. Mówi się o nim, że prawdopodobnie złamał każde przykazanie przed dniem, kiedy to kula armatnia zmiażdżyła mu nogę podczas bitwy, w której brał udział w swojej ojczyźnie Hiszpanii. W trakcie jego rekonwalescencji Pan otworzył mu oczy na prawdę o duchowej bitwie toczącej się wokół niego i w nim. Jego szwagierka dała mu książki o świętych. Nie miał nic innego do roboty, więc czytał je o rozmyślał. Przykuty do łóżka, podczas długiego powrotu do zdrowia (bez telewizji, YouTube ’a, Facebooka, które zagłuszałyby głos Boga) odkrył, że kiedy marzył o ziemskich zwycięstwach i przygodach, zaczynał czuć się samotny, kiedy zaś myślał o tym, jak to by było być świętym, przeciwnie – odczuwał pocieszenie. To był początek wyjątkowej, odmieniającej życie mądrości, jaką św. Ignacy dał Kościołowi, mądrości znanej jako rozeznanie duchowe.

Różaniec i nawrócenie

W ostatnich latach bardzo często spotykam ludzi, którzy w życiu przeżyli swoje nawrócenie. Poprzez audycję w Radiu Doxa - „Studnia Jakuba”, która w szczególny sposób przedstawia ludzi, którzy nagle na swej drodze spotkali Jezusa i kompletnie zmieniali swoje życie, doświadczam, że wielką moc w naszym życiu ma modlitwa różańcowa. Nagrałam już bardzo wiele audycji „Studnia Jakuba”, w których ponad 80 procent ludzi mówi o tym, że to właśnie różaniec sprawił, że nagle zaczęli wracać do Boga. Różaniec jest obok Mszy świętej najpotężniejszą modlitwą, ponieważ przy każdym Zdrowaś Maryjo towarzyszy nam i wstawia się za nami Boża Matka. Święty Ojciec Pio z Pietrelciny powiedział kiedyś

Matka Boża nigdy nie odmówiła mi łaski, o którą prosiłem, modląc się na różańcu.

Również Papież Pius IX mówił:

Spośród wszystkich forma pobożnościowych zatwierdzonych przez Kościół żadna nie została pobłogosławiona tyloma cudami co nabożeństwo do Najświętszego Różańca.

Zwracając się do Kościoła powszechnego, papież Pius XI pisał:

Różaniec jest potężną bronią, by zmusić Szatana do ucieczki i ustrzec się grzechu… Jeśli pragniecie pokoju w sercu, w swoich domach i w swoim kraju, gromadźcie się razem co wieczór, by odmawiać Różaniec. Nie pozwólcie by minął wam bez niego choćby jeden dzień, niezależnie od tego, jak będziecie zaabsorbowanie licznymi troskami i obowiązkami.

Spotkanie i nawrócenie

Byłam na rekolekcjach „Jezus żyje” , na Górze św. Anny. Piękny czas, spotykania Boga i człowieka. Prawie zaraz od razu zauważyłam kobietę na wózku inwalidzkim - Ewę, ze swym kochającym mężem, który zawsze był przy niej, jak dobry Anioł. Kobieta jeszcze młoda, ale od lat chora na stwardnienie rozsiane. Po kilku dniach podeszłam do niej i zapytałam, czy możemy się pomodlić za nią, a ona tak spojrzała na mnie ze zdziwieniem, i zapytała, o co niby chcemy się modlić. Myślałam, że nie trzeba będzie tłumaczyć… kobiecie na wózku, że o uzdrowienie! Ale Ewa uzdrowiła mnie swoją odpowiedzią i historią: „Na początku mego małżeństwa, nie mogliśmy mieć dzieci, adoptowaliśmy jedno. Modliliśmy się o potomstwo. Bóg podarował nam dwóch synów w niedługim czasie. Obiecałam wtedy Bogu, że cokolwiek spotka mnie później, przyjmę z miłości do NIEGO… Kiedy dowiedziałam się o mojej nieuleczalnej chorobie, ofiarowałam ją Bogu, w intencji moich synów, by zawsze byli BLISKO JEZUSA… , by nigdy nie utracili wiary! To moja obietnica, mój krzyż, który obiecałam Bogu za moje dzieci… Dlatego módlcie się jedynie o umocnienie dla mnie i męża”.

Ewa - ta niesamowita kobieta, zawsze radosna i jej mąż - byli dla mnie takimi posłańcami Boga, który nas uzdrawia na tyle różnych sposobów i mówi do nas ludzkim językiem. Sztuką jest, by to usłyszeć i zrozumieć w dzisiejszym świecie sukcesów, osiągnięć, medali, stanowisk czy top-modelek. Szczęścia nie buduje się jednak na przyjemności, ale na zwycięstwie w naszej codzienności, gdzie JEZUS ŻYJE… bo tylko w JEGO BLISKOŚCI możemy zwyciężać, bo tylko życie przepełnione wiarą rodzi miłość… , która ma dziś tyle różnych imion, i tak trudno uwierzyć dziś szczególnie młodemu człowiekowi, że tak bardzo potrzebujemy Boga - by kochać… tak bardzo potrzebujemy wiary, by żyć miłością. Po prostu nie ma prawdziwej miłości jeśli nie ma wiary, bo BÓG JEST MIŁOŚCIĄ jak czytamy na kartach Biblii. Dzięki Ewie doświadczyłam w moim życiu, że spotkanie z człowiekiem wiary, może być dla nas największym nawróceniem, które daje NOWE Życie...

siostra Dolores

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].