Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nocne pływanie po życie i zdrowie Piotrusia Konefała

 

8 grudnia na basenie „Nautica” w Gorzycach zorganizowane zostanie nocne pływanie pod hasłem „Płyńmy po serce dla Piotrusia”. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Wodzisławski, Tadeusz Skatuła.

 

 

Impreza poświęcona będzie ratowaniu zdrowia i życia trzyletniego Piotrusia Konefała. W akcji nocnego pływania może wziąć każdy. Uczestnicy będą pływać w nocy z 8 na 9 grudnia, w godzinach od 23:00 do 5:00. Obecni na pływalni sędziowie będą liczyć każdy przepłynięty przez odwiedzających kilometr. Na koniec, pokonany podczas nocnego pływania dystans będzie zsumowany, a sponsorzy wpłacą zadeklarowaną wcześniej kwotę na subkonto Piotrusia w Fundacji Cor Infantis. -€“ Sponsorzy wyznaczyli pewne kwoty za każdy przepłynięty kilometr, zatem im więcej nas będzie, tym więcej uda się uzbierać pieniędzy dla Piotrusia. Wstęp na basen będzie wolny, każdy będzie mógł przyjść popływać. Będą również konkursy z nagrodami, poczęstunek, a na najaktywniejszych uczestników będą czekać masażyści -€“ zapewniają organizatorzy.

Jest to już druga edycja nocnego pływania. Tym razem akcja charytatywna połączona będzie z obchodami piątej rocznicy istnienia basenu w Gorzycach. Organizatorami imprezy są WOPR - oddział w Wodzisławiu oraz dyrektor basenu „Nautica” w Gorzycach. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Walka o życie Piotrusia

 

Piotruś ma 3 latka i żyje z połową serduszka. Przeszedł już ratujący życie zabieg interwencji kardiologicznej zaraz po urodzeniu, a później skomplikowaną operację na otwartym sercu. To jednak nie koniec. Aby chłopiec mógł przeżyć, musi przejść kolejną operację. Dziecko nie kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu metodą Fontany w Polsce. Pomoc możliwa jest jedynie za granicą. Prof. Edward Malec podjął się przeprowadzenia operacji w klinice w Monachium. Leczenie to nie jest refundowane, a rodzice chłopca muszą zebrać ok. 36 tys. euro, by uratować syna.

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do Starosty (88.208. * .148) 06.12.2012 22:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Panie Tadeuszu otwórz Pan otwórz

~do Starosty (88.208. * .148) 06.12.2012 22:43
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Panie Tadeuszu , twórz Pan portfel i serce

~Lubomik (78.131. * .130) 06.12.2012 22:39
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

jada napewmo

~BOBIK (83.22. * .109) 06.12.2012 19:24
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Hej stare zgredy co wypisujecie brednie w komentarzach. Zabierać slipy i 8 grudnia spotykamy się na basenie ! Pomóżmy Piotrusiowi!!!!!!! zachęcam!

~qw (77.253. * .69) 06.12.2012 15:25
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Ciekawe ile kasy zapłaci za ten honorowy patronat pan starosta, bo sam honorowy patronat Piotrusiowi nie pomoże