Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pracownia Malort w ZSSA w Radlinie. To tu powstają prace szczęśliwych ludzi [ZDJĘCIA]

„Malowanie może stać się prawdziwą zabawą tylko wtedy, gdy pozostanie wolne od oceny" - to idea przyświecająca projektowi realizowanemu w Zespole Szkolno-Sportowo-Artystycznym w Radlinie.

Pracownia Malort w ZSSA w Radlinie. To tu powstają prace szczęśliwych ludzi [ZDJĘCIA]ZSSA Radlin
Warty podkreślenia jest fakt, iż w Polsce istnieje tylko kilka takich pracowni, głównie w dużych miastach. Od niedawna Radlin również znajduje się w tym gronie.

"Zabawa malarska w pracowni Malort" to tytuł projektu realizowanego w Zespole Szkolno-Sportowo-Artystycznym w Radlinie. Pracownia ta została stworzona według założeń Arno Sterna dzięki grantowi Fundacji BGK.

- Pracownia to pomieszczenie bez okien, ze ścianami pokrytymi szarym papierem. Na środku dostępny jest dla każdego stół z farbami. To tu powstają prace malarskie szczęśliwych ludzi, którzy mogą wyrażać siebie, swoje emocje, oddawać się pasjom, tworząc tak zwany „ślad" - wyjaśnia Elżbieta Marek, wicedyrektor ZSSA.

- Opiekun nie ingeruje ani w tematykę pracy, ani w sposób realizacji pomysłu. Nie ocenia, bowiem „malowanie może stać się prawdziwą zabawą tylko wtedy, gdy pozostanie wolne od oceny". Prace z zapisaną datą wykonania są gromadzone w teczkach – dodaje Elżbieta Marek.

Warty podkreślenia jest fakt, iż w Polsce istnieje tylko kilka takich pracowni, głównie w dużych miastach. Od niedawna Radlin również znajduje się w tym gronie. Z jej dobrodziejstw korzystają nie tylko uczniowie szkoły, ale również stowarzyszenia działające w regionie.

Z gościnności szkoły skorzystały dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Koliba", WTZ w Rybniku Niedobczycach czy DK w Rybniku Niedobczycach. Zwieńczeniem projektu był wernisaż, na którym zaprezentowano prace dzieci.

źr. EM

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].